Witam.

Zapraszamy każdego użytkownika do napisania kilku słów o sobie. To najlepsze miejsce dla nowych użytkowników.
Shayla
Posty: 11
Rejestracja: 13 wrz 2015, 20:47
wyznanie: Protestant
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Witam.

Postautor: Shayla » 16 wrz 2015, 18:25

Witajcie kochani! :flower:

Sama nie wiem, od czego zacząć. Mam 18 lat, niedawno się nawróciłam i Bóg odmienił moje życie. Przez długi czas postrzegałam chrześcijaństwo przez pryzmat katolicyzmu (jak bardzo się myliłam...), uważałam, że wiara jest dla ludzi o ciasnych horyzontach i bardzo ograniczonym rozumieniu rzeczywistości. Tak naprawdę, to ja byłam ograniczona, kwestionowałam istnienie Boga za pomocą wytartego frazesu ''Jeżeli Bóg by istniał, to nie pozwoliłby na zło i cierpienie na świecie'' itp.itd. :glupek2:

Moje spojrzenie na kwestie wiary zmieniło się po pierwszym nabożeństwie w Kościele Zielonoświątkowym, na które trafiłam przypadkiem. Zobaczyłam to, czego nie dane mi było dopatrzeć się u katolików: autentyczność, swobodę w wielbieniu Boga, ci ludzie, których spotkałam mieli w sobie światło, widać było, że znają prawdę. Zapragnęłam być taka, jak oni. Zaczęłam poszukiwać drogi do Boga, czytać Słowo, zwracać się do Boga w modlitwie. Uwierzyłam i wszystko się zmieniło. Nie jestem już tą samą osobą, co kiedyś. :angel:

Mam nadzieję, że ciepło mnie przyjmiecie.


konto skasowane
Posty: 6434
Rejestracja: 01 paź 2012, 13:37
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Trójmiasto
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Witam.

Postautor: konto skasowane » 16 wrz 2015, 18:28

:band2: Nawet bardzo ciepło :flower: :welcomesign:


.
kontousunięte1
Posty: 8825
Rejestracja: 07 kwie 2011, 16:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Witam.

Postautor: kontousunięte1 » 16 wrz 2015, 18:51

Jak miło, aż się serce śmieje czytając twoje słowa.
:flower1: :-D


Jaaqob
Posty: 591
Rejestracja: 02 lis 2014, 00:02
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Witam.

Postautor: Jaaqob » 16 wrz 2015, 22:04

Hej, hej, hej :)


Awatar użytkownika
Dragonar
Posty: 4906
Rejestracja: 10 wrz 2011, 20:04
wyznanie: Kościół Chrześcijan Baptystów
Lokalizacja: Christendom
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Witam.

Postautor: Dragonar » 17 wrz 2015, 17:40

Hej! :flower: Witam rówieśniczkę. :D


Scriptura locuta, Roma finita.

Zapraszam na mojego bloga: Herold Pański.
Shayla
Posty: 11
Rejestracja: 13 wrz 2015, 20:47
wyznanie: Protestant
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Witam.

Postautor: Shayla » 18 wrz 2015, 18:26

Dziękuje Wam wszystkim za miłe powitanie. ;)

Dragonar, fajnie poznać kogoś w swoim wieku i w dodatku ewangelicznego. ;)


Awatar użytkownika
Samolub
Posty: 4751
Rejestracja: 12 wrz 2015, 22:28
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Loch Ness
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Witam.

Postautor: Samolub » 18 wrz 2015, 20:19

Hi, milego pobytu


Obrazek HAPPYSAD- Jałowiec
Od połowy stycznia'17 nie udzielam się na forum bojkotując działania części moderacjii (Efendi oraz Kaan'a) jeśli obie te osoby ustąpią ze swoich funkcjii na forum rozważę powrót. Spotkasz mnie na moim >blogu< zapraszam
Awatar użytkownika
fantomik
Posty: 15800
Rejestracja: 20 sty 2008, 15:54
wyznanie: Inne ewangeliczne
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Witam.

Postautor: fantomik » 18 wrz 2015, 20:23

Chwała Panu za Ciebie Siostro :)


"Cóż zatem Ateny mają wspólnego z Jerozolimą? Cóż Akademia z Kościołem? Cóż heretycy z chrześcijanami?" — Tertulian
"...ilość nieprawdziwych informacji na temat teologii Kalwina jakie zostały podane jest wystarczająca aby wielokrotnie udowodnić jego doktrynę totalnej deprawacji!" — J.I. Packer
"Take a quiet moment to yourself today. Read a book. Sip a latte. Look out the window. (Then do the same thing, every single day, for the rest of your life.)" — Susan Cain
Nehemiah 8:10: I rzekł im Nehemiasz: Idźcie, spożywajcie potrawy świąteczne i pijcie napoje słodkie - poślijcie też porcje temu, który nic gotowego nie ma: albowiem poświęcony jest ten dzień Panu naszemu. A nie bądźcie przygnębieni, gdyż radość w Panu jest waszą ostoją.
Awatar użytkownika
Dragonar
Posty: 4906
Rejestracja: 10 wrz 2011, 20:04
wyznanie: Kościół Chrześcijan Baptystów
Lokalizacja: Christendom
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Witam.

Postautor: Dragonar » 18 wrz 2015, 22:00

Shayla pisze:Dragonar, fajnie poznać kogoś w swoim wieku i w dodatku ewangelicznego. ;)

Jasne, zwłaszcza że ewangeliczny świat w Polsce jest dość mały. :) Serdecznie witam siostrzyczkę na forum i zachęcam do dyskusji, tylko ostrzegam - nie przestrasz się ciągłych przepychanek w dziale polemik z innymi wyznaniami i religiami. :P


Scriptura locuta, Roma finita.

Zapraszam na mojego bloga: Herold Pański.
Awatar użytkownika
Samolub
Posty: 4751
Rejestracja: 12 wrz 2015, 22:28
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Loch Ness
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Witam.

Postautor: Samolub » 18 wrz 2015, 22:10

nie przestrasz się ciągłych przepychanek w dziale polemik z innymi wyznaniami i religiami. :P


Ja powiem tak, najlepiej wogóle tego nie czytać, unikać jak ognia :hihi: na widok tego działu uciekać :O


Obrazek HAPPYSAD- Jałowiec
Od połowy stycznia'17 nie udzielam się na forum bojkotując działania części moderacjii (Efendi oraz Kaan'a) jeśli obie te osoby ustąpią ze swoich funkcjii na forum rozważę powrót. Spotkasz mnie na moim >blogu< zapraszam
kontousunięte1
Posty: 8825
Rejestracja: 07 kwie 2011, 16:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Witam.

Postautor: kontousunięte1 » 19 wrz 2015, 10:45

na widok tego działu uciekać :O
:kotek: :witch: :witch2: O tak. Dopóki nie uzbroisz się w jakąś krokodylowo-żółwiową skorupę tudzież kolce jeża to uważaj, Młoda :-D ;-)


Noemi
Posty: 1774
Rejestracja: 23 sty 2011, 18:00
wyznanie: Kościół Zielonoświątkowy
Lokalizacja: lublin
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Witam.

Postautor: Noemi » 19 wrz 2015, 12:42

Witam serdecznie :-)


login2
Posty: 357
Rejestracja: 25 lut 2014, 14:38
wyznanie: Protestant
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Witam.

Postautor: login2 » 19 wrz 2015, 13:08

Shayla pisze:Witajcie kochani! :flower:

Sama nie wiem, od czego zacząć. Mam 18 lat, niedawno się nawróciłam i Bóg odmienił moje życie. Przez długi czas postrzegałam chrześcijaństwo przez pryzmat katolicyzmu (jak bardzo się myliłam...), uważałam, że wiara jest dla ludzi o ciasnych horyzontach i bardzo ograniczonym rozumieniu rzeczywistości. Tak naprawdę, to ja byłam ograniczona, kwestionowałam istnienie Boga za pomocą wytartego frazesu ''Jeżeli Bóg by istniał, to nie pozwoliłby na zło i cierpienie na świecie'' itp.itd. :glupek2:

Moje spojrzenie na kwestie wiary zmieniło się po pierwszym nabożeństwie w Kościele Zielonoświątkowym, na które trafiłam przypadkiem. Zobaczyłam to, czego nie dane mi było dopatrzeć się u katolików: autentyczność, swobodę w wielbieniu Boga, ci ludzie, których spotkałam mieli w sobie światło, widać było, że znają prawdę. Zapragnęłam być taka, jak oni. Zaczęłam poszukiwać drogi do Boga, czytać Słowo, zwracać się do Boga w modlitwie. Uwierzyłam i wszystko się zmieniło. Nie jestem już tą samą osobą, co kiedyś. :angel:

Mam nadzieję, że ciepło mnie przyjmiecie.

Naprawdę z przyjemnością się czyta coś takiego. Witamy :)


Oberyn.
Posty: 3798
Rejestracja: 04 sty 2013, 00:03
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Lubin
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Witam.

Postautor: Oberyn. » 19 wrz 2015, 21:19

Witamy na forum kolejną młodą osobę ;D


św. Robert Bellarmin: "Największą z protestanckich herezji jest pewność."

Biblia:

(8) Bóg zaś daje dowód swojej miłości ku nam przez to, że kiedy byliśmy jeszcze grzesznikami, Chrystus za nas umarł. (9) Tym bardziej więc teraz, usprawiedliwieni krwią jego, będziemy przez niego zachowani od gniewu. (10) Jeśli bowiem, będąc nieprzyjaciółmi, zostaliśmy pojednani z Bogiem przez śmierć Syna jego, tym bardziej, będąc pojednani, dostąpimy zbawienia przez życie jego. (Rzym. 5;8-10)
andevi
Posty: 1539
Rejestracja: 15 paź 2014, 13:00
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Królestwo Boże
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Witam.

Postautor: andevi » 06 lis 2015, 23:29

Witaj Shayla :)
I jak po miesiącu , zadomowiłaś się już? Popiszesz troszkę ? Zapraszam :)


Szema Izrael, Adonai Elohenu, Adonai Ehad

Wróć do „Przedstaw się”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości