Witam.

Zapraszamy każdego użytkownika do napisania kilku słów o sobie. To najlepsze miejsce dla nowych użytkowników.
Marekk
Posty: 9
Rejestracja: 18 lip 2015, 12:37
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Śląsk
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Witam.

Postautor: Marekk » 28 lip 2015, 20:31

Cześć.

Zawitałem na forum, bo szukam jakiegoś kontaktu z protestantami. Żadnego niestety nie znam osobiście. Po przeczytaniu Biblii uznałem, że KRK (do którego oficjalnie należę) jest organizacją z bardzo ciekawą doktryną, niestety niebiblijną. Aktualnie szukam dla siebie jakiegoś kościoła/zboru, zbieram informacje. Nie ukrywam, że moja wiedza o poszczególnych denominacjach nie jest imponująca :P Przyszedłem na forum bardziej, żeby poczytać niż się udzielać :)

Pozdrawiam,
Marek.


Coco
Posty: 315
Rejestracja: 25 kwie 2014, 18:28
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Coco » 28 lip 2015, 20:50

Witaj


kontousunięte1
Posty: 8825
Rejestracja: 07 kwie 2011, 16:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: kontousunięte1 » 29 lip 2015, 10:32

Cześć, mam nadzieję,że znajdziesz swoje miejsce. A z jakiego terenu /geograficznie/jesteś?
O,już widze. Śląsk. To nie masz problemu. Inni mają znacznie gorzej :-(


Jaaqob
Posty: 591
Rejestracja: 02 lis 2014, 00:02
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Witam.

Postautor: Jaaqob » 29 lip 2015, 12:30

Marekk pisze:Cześć.

Zawitałem na forum, bo szukam jakiegoś kontaktu z protestantami. Żadnego niestety nie znam osobiście. Po przeczytaniu Biblii uznałem, że KRK (do którego oficjalnie należę) jest organizacją z bardzo ciekawą doktryną, niestety niebiblijną. Aktualnie szukam dla siebie jakiegoś kościoła/zboru, zbieram informacje. Nie ukrywam, że moja wiedza o poszczególnych denominacjach nie jest imponująca :P Przyszedłem na forum bardziej, żeby poczytać niż się udzielać :)

Pozdrawiam,
Marek.


Ja nie protestant, ale witam serdecznie :D
Zbieraj wiedzę o Chrystusie, nie o denominacjach :D Mówię serio, przyda Ci się bardziej :)
A o zbór się módl, zobaczysz, że Bóg da Ci jakąś wspólnotę :D Mnie ostatnio tak błogosławi, że łoooooo :) Poddaj się Jego woli, On tym pokieruje :)


Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: magda » 29 lip 2015, 23:10

denominacja nie jest aż taka ważna bo mozesz w każdej chwili zmienić , Wazne że protestanci wszystkie denominacje mają jedność zasad czyli:

Sola scriptura ("Tylko Pismo"), Sola fide ("Tylko wiarą"), Sola gratia ("Tylko łaska"), Solus Christus ("Tylko Chrystus"), Soli Deo gloria ("Tylko Bogu chwała")

Nie ma centralnej władzy ja w KrK i w każdej denominacji jest wolność prowadzenia kościoła przez pastorów i mimo różnic jednak jest wielka jedność w wierze. Jak jż pobędziesz z nami to zobaczysz jak to działa. Każdy protestant niezależnie od denominacji jest zbawiony z łaski przez wiarę w Jezsa, ie ma zbaienia zuczynków , zbawienia w czyscu przez cierpienie i innych takich tam bredni, każdy protestant, czci tylko Boga nigdy człowieka czy przedmioty, Dla każdego protestanta jedyną wyrocznia i nieomylną prawdą jest Słowo Boże i wszystko jest sprawdzane w Słowie takie tak rzeczy zobaczysz wiec nie martw się denominacją. Wielu jest takich co nie maja konkretnej a chodzą do różnych kościołow, ja tak robię i dobrze sie z tym mam, chociaż fajnie mieć swój kościół, ale też ciekawie jest pisłuchać różnych kazań pod różnym kątem naswietlajacych sprawe to też ciekawe. No w każdym razie będziemy sie modlić żeby cię Bóg poprowadził tam gdzie będzie ci najlepiej.


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: magda » 30 lip 2015, 10:53

Vrijer pisze:Nie polecam tez lazenia od denominacji do denominacji, od wyznania do wyznania. Oczywiscie mozna isc czasem do innej denominacji, to nie jest nic zlego, ja tez sam bardzo czesto bywam u luteran a i u zielonych czasem bo mam tam wielu znajomych, jednak najpierw najlepiej poszukac sobie taka "swoja" denominacje, a nie lazic raz tu raz tam.


asz rację trzeba ieć swój kościół , ja głównie chodzę do Chrystusowego ale jak mówilam ciekawe jest posluchać róznych kazań naswietlających rzeczy w rózny sposób , nie tylko ciekawe a daje do myślenia ale to potem. Dodam jeszcze ze często są grupy domowe i zapraszają. Trzeba unikać grp gdzie nie ma pastora lub starszego, mozna trafić na grupę wzajemnej obmowy jak mi się to przytrafiło, już nie jestem tak gorliwa zeby i na grupy chodzić , ale jeśli jest w takiej grpie starszy ze zboru a jeszcze lepiej pastor to polecam bo w małej grupie to i można dużo pytać podyskutować i też oczywiście modlić się razem a wiadomo wtedy Jezs jest między tymi ludźmi. A i poznać mozna właśnie braci i siostry co zawsze pomogą pokierują wytłmaczą a to na początku potrzebne bo się jest samotnym w poszukiwaniach.


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Marekk
Posty: 9
Rejestracja: 18 lip 2015, 12:37
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Śląsk
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Marekk » 30 lip 2015, 14:17

Nie spodziewałem się aż tak dużego odezwu :) Jest mi niezmiernie miło. Skoro już się tak udzielacie, to mam pytanie. Jak to jest, tak ogólnie w zborach? Czy jest tam bardziej tak, że jest ktoś kto naucza, a reszta słucha, czy można podyskutować? Można powiedzieć na głos, jeżeli z czymś się człowiek nie zgadza, czy zostanę posądzony o herezję? Może macie jakieś doświadczenia w tym temacie? Wolałbym raczej unikać zborów, gdzie jakiś pastor / starszy zboru będzie głosić swoje "prawdy" i nie będzie można mu powiedzieć, że bredzi jeśli np. zacznie twierdzić, że Jezus to UFO. Nie chciałbym trafić do sekty mówiąc krótko.


Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: magda » 30 lip 2015, 15:54

W zborze dzieja sie różne rzeczy , czyli naporzeństwa, spotkania modlitewane, wykłady pisma, grpy (nie domowe) w zborze np grupa kobiet , grupa przygotowjących się do chrztu, grupa po chrzcie itp no różnie w róznych zborach. Naborzeństwo to trochę Biblii i kazanie, modlitwa , śpiew, czasem dwa kazania nie jedno długie,no oczywiście spożywanie ciała i krwi Jezsa niektóre zbory na każdym naborzeństwie a inne rzadziej, sprawy zborowe i ogloszenia wspólna kawa z ciasteczkiem a są zbory gdzie nawet jakieś konkreciki jak które siostry zrobią np góra naleśników. to na końiec po naborzeństwie. Noborzeństwa raz w niedzielę a też w innych zborach czasem w czwartek czy piątek po połdniu, a czasem np wylad biblijny no powiedzmy proroctwa Daniela no taki przykład. Są spotkania grp w tygodniu jest też szkoła niedzielna ale to przed naborzeństwem , jak ktoś ma czas to stale coś dla siebie znajdzie bo w niektórych zborach to pomagają jak np w moim Chrystusowym w Radomiu bezdomnym i jest taka misja co tam te lumpy mogą wypić kawę , zjeść zupę czy chleb ze smacem jak głodny , umyć sie ,dostać świerzy ciuch i sa tacy starsi co gosza im słowo Boże no to mozna cos tam dla nich też robić ja bywam na kuchni no inni grają na gitarze i śpiewaja ktos sie zajmuje łachami i kompielami ,pilnje , jak sie chce to można dzo działać, tylko żeby mieć siłę, no ja coraz pdpadam na zdrowiu ale sa też takie formy pomocy indywidualnej np mój syn chodził do starszki ślepej i jej czytał. Jest dużo Na spotkaniach grpowych to możesz pytać i mówic ile chcesz i na szkole niedzielnej przed naborzeństwem , no na nabożeństwie to nie mozna przeszkadzać ale mozesz cos jakaś wątpliwosć omówić z pastorem po nabożeństwie czy na grupie, możliwości duzo , są i wycieczki i wyjazdy na obozy no w ogle dobry zbór to ma taka fajną dzialalność ze kazdy znajdzie sobie to co najbardziej mu potrzebne i sie włączy i ludzie sie znają nie jest sie anonimowa osobą.


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Awatar użytkownika
nadrozd
Posty: 2522
Rejestracja: 07 paź 2015, 14:22
Ostrzeżenia: 3
wyznanie: Protestant
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: nadrozd » 30 lip 2015, 20:48

Marekk pisze:KRK (do którego oficjalnie należę) jest organizacją z bardzo ciekawą doktryną,


heh w pewnym momencie doszedłem do podobnego wniosku.
Zwłąszcza zaczeły mi byc podejrzane promocje typu 9 pierwszych piątków miesiaca, odpusty i inne takie...
w sumie 9 pierwszych piątków mam złozone 5x przez 5lat :) albo i wiecej... któż to wie.

„W nadmiarze Mojego miłosierdzia wszystkim, którzy będą przystępować do Komunii św. przez dziewięć pierwszych piątków miesiąca, udzielę łaski ostatecznej skruchy, tak że nie umrą w Mojej niełasce i bez sakramentów św. i Moje serce w tej ostatniej godzinie będzie dla nich najpewniejszą ucieczką”.


wiec w teori pod koniec zycia powinienem zostac ponownie katolikiem w pełnej łaczności z papieżem i jego sakramentami :roll:


Uwaga !! Pan jeszcze nie skończył procesu Obrazek ulepszania Nadrozda..

* Materiał z jakiego zrobione sa Nadrozdy nadaje sie WYŁĄCZNIE do powolnej obróbki. Za utrudnienia PRZEPRASZAM.
Marekk
Posty: 9
Rejestracja: 18 lip 2015, 12:37
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Śląsk
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Marekk » 31 lip 2015, 08:22

„W nadmiarze Mojego miłosierdzia wszystkim, którzy będą przystępować do Komunii św. przez dziewięć pierwszych piątków miesiąca, udzielę łaski ostatecznej skruchy, tak że nie umrą w Mojej niełasce i bez sakramentów św. i Moje serce w tej ostatniej godzinie będzie dla nich najpewniejszą ucieczką”.


Czyj to cytat? Co to w ogóle za nonsens - 9 pierwszych piątków miesiąca?


Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: magda » 31 lip 2015, 13:15

Nadrozd no teraz to masz avatara wypasionego.!!!!!!!!!


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Awatar użytkownika
nadrozd
Posty: 2522
Rejestracja: 07 paź 2015, 14:22
Ostrzeżenia: 3
wyznanie: Protestant
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: nadrozd » 31 lip 2015, 18:28

Marekk pisze:Czyj to cytat?


a no to jest tu historia opisana.
http://www.parafiapawlowice.waw.pl/nabo ... ca;92.html

mi mowiono ze to obietnica Jezusa.
Ja tam raczej wierzylem starszym na slowo. Pokorne dziecko bez wlasnego zdania :)


Uwaga !! Pan jeszcze nie skończył procesu Obrazek ulepszania Nadrozda..

* Materiał z jakiego zrobione sa Nadrozdy nadaje sie WYŁĄCZNIE do powolnej obróbki. Za utrudnienia PRZEPRASZAM.
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Witam.

Postautor: magda » 09 lis 2015, 19:00

Nie powiesz mi że mówisz językiem anielskim i to nawet piszesz , co za badziew.????


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Witam.

Postautor: magda » 09 lis 2015, 19:11

Na to właśnie wygląda . A tak na prawdę to jest możliwosć pisania takimi makaronikami i gosciu może nawet nie wie ze ma to ustawione.


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."

Wróć do „Przedstaw się”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości