Witam ;)

Zapraszamy każdego użytkownika do napisania kilku słów o sobie. To najlepsze miejsce dla nowych użytkowników.
poszukująca232
Posty: 14
Rejestracja: 17 lip 2015, 12:15
wyznanie: Protestant
Gender: Female
Kontaktowanie:

Witam ;)

Postautor: poszukująca232 » 18 lip 2015, 15:30

Cześć, jestem osobą, która niedawno się nawróciła. Protestantyzm to była pierwsza religia, która tak naprawdę mnie przekonała (a próbowałam chodzić tu i tam ;) ). Można powiedzieć, że wiele rzeczy jest dla mnie nowe i być może będę poszukiwać jeszcze swojej denominacji.


poszukująca232
Posty: 14
Rejestracja: 17 lip 2015, 12:15
wyznanie: Protestant
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: poszukująca232 » 18 lip 2015, 17:21

No dobra okej, przepraszam ;) przez wiele lat byłam religijną ignorantką i to stąd takie niefajne niuanse u mnie.


Nick
Posty: 2006
Rejestracja: 29 kwie 2012, 12:54
wyznanie: Protestant
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Nick » 19 lip 2015, 00:48

poszukująca232, cześć :)


Awatar użytkownika
sarks
Posty: 141
Rejestracja: 28 mar 2015, 13:58
wyznanie: Inne protestanckie
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: sarks » 08 sie 2015, 20:09

Witam poszukująca232
[b]Etymologia słowa religia [/b][i
]Z Internetu[/i]
Autorzy starożytni starali się opisać istotę religii w oparciu o etymologię słowa religia. Według Cycerona termin religia pochodzi od relegere (odczytać na nowo) i oznacza „pilne przestrzeganie tego, co ma związek z czcią bogów". O wiele głębsze określenie religii podają pisarze starochrześcijańscy. I tak, Laktancjusz słowo religia wywodzi z łac. religare (wiązać, łączyć, spajać), pojmując ją jako „połączenie i związanie z Bogiem, związek moralny człowieka /, Bogiem". Zaś św. Augustyn wyprowadza termin religia od reeligere (ponownie wybierać), gdyż „zapomnieliśmy o Bogu, ale ponownie obieramy Go jako Pana naszego".
Chociaż pochodzenie słowa religia nie do końca wyjaśnione, skłaniam się w swoich lingwistycznych badaniach do ostatniej wersji zacytowanej wyżej. Przedrostek RE mamy w wielu angielskich słowach i znaczy coś jak"powrót" ( ;-) no wprawie jak protestanckie nawrócenie /odwrotny kierunek ze złej drogi na dobrą :!: ) temat słowa w postaci liga przetrwał w wielu językach i też wiemy co znaczy. Dla mnie jak najbardziej protestantyzm to religia bo jest nurtem religii chrześcijańskiej a znaczy jest tak samo religią zgodnie z zasadami logiki.


William Holman Hunt "The Light of the World, 1853"
Awatar użytkownika
agent terenowy
Posty: 1965
Rejestracja: 02 maja 2009, 19:01
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: HOŻUF ;)
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: agent terenowy » 08 sie 2015, 20:38

Witam. :)


Im bardziej miękki fotel,
tym trudniej z niego wstać
Maori
Posty: 8
Rejestracja: 07 cze 2015, 03:04
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Maori » 21 sie 2015, 22:02

hej!! ;) mamy podobnie :)



Wróć do „Przedstaw się”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość