fajnie, że jesteście

Zapraszamy każdego użytkownika do napisania kilku słów o sobie. To najlepsze miejsce dla nowych użytkowników.
Awatar użytkownika
koleżanka
Posty: 2213
Rejestracja: 04 cze 2009, 12:06
wyznanie: Kościół Chrześcijan Baptystów
Lokalizacja: Kujawsko Pomorskie
O mnie: Jezus mym Panem!
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: koleżanka » 30 mar 2015, 11:29

Tutaj link do tej książki, nowy link: www.strona.meszaret.pl/download/ksiazki ... grzyma.doc


5 Albowiem jeden jest Bóg, jeden też pośrednik między Bogiem a ludźmi, człowiek, Chrystus Jezus,1 Tym 2.5
„Albowiem ja wiem, jakie myśli mam o was – mówi Pan – myśli o pokoju, a nie o niedoli, aby zgotować wam przyszłość i natchnąć nadzieją.” (Księga Jeremiasza 29;11)
azariasz
Posty: 555
Rejestracja: 20 mar 2012, 08:27
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: azariasz » 30 mar 2015, 13:11

sarks pisze:
azariasz pisze:sarks, a czy przez promowanie tej książki chcesz nas zachęcić do zgłębienia tematu duchowości kontemplacyjnej?


:ehh: zgłębiać ... może na początek zaciekawić ///, a czy myślicie , że modlitwa w językach to jeden ze sposobów przejawu tego typu duchowości jedyny do akceptacji dla części protestantów?


czym zaciekawić sarks? Modlitwą Jezusową? mistycznym przeżywaniem "Bożej obecności"?


Awatar użytkownika
sarks
Posty: 141
Rejestracja: 28 mar 2015, 13:58
wyznanie: Inne protestanckie
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: sarks » 30 mar 2015, 15:20

azariasz pisze:Modlitwą Jezusową?


Wszystko co genialne jest genialnie proste...


William Holman Hunt "The Light of the World, 1853"
Służebnica
Posty: 89
Rejestracja: 23 sty 2015, 11:47
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Służebnica » 30 mar 2015, 16:56

Nie zaniedbuje daru łaski modlenia się na językach, uwielbiam Boga.


kontousunięte1
Posty: 8825
Rejestracja: 07 kwie 2011, 16:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: kontousunięte1 » 31 mar 2015, 10:56

Służebnica pisze:Nie zaniedbuje daru łaski modlenia się na językach,

Czy każdy musi modlić się na językach? Czy to jest wyznacznikiem czegokolwiek?
Ja nie mam tego daru,czy w związku z tym jestem niezbawiona,niechrześcijanka czy co/kto/kim jestem?
Swoimi wpisami przypominasz mi Małgorzatę,która kiedyś była na forum i takie hasełka rzucała.
Ja chciałabym się dowiedzieć co twoje zdania mają wspólnego z konkretnymi tematami. Widzę,że mnie ignorujesz i nie odpowiadasz na żadne pytania. Nie pisze tego w złej intencji,po prostu chciałabym zrozumieć twoje intencje.


azariasz
Posty: 555
Rejestracja: 20 mar 2012, 08:27
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: azariasz » 31 mar 2015, 11:24

sarks pisze:
azariasz pisze:Modlitwą Jezusową?


Wszystko co genialne jest genialnie proste...


sarks, nawet jeśli jest niebiblijne?


Awatar użytkownika
anja.seal
Posty: 41
Rejestracja: 17 kwie 2014, 05:41
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Wrocław
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: anja.seal » 31 mar 2015, 16:26

kontousunięte1, podpisuję się pod tym co napisałaś w swoim ostatnim poście (jeśli pozwolisz).

Tak samo zastanawia mnie to jakie intencje ma Służebnica wpisując swoje wpisy/złote myśli, które nie mają nic wspólnego z tematem, który jest poruszany.
Mnie jej (Służebnicy)wypowiedzi to już właściwie IRYTUJĄ. Mam niestety możliwość czytania wpisów Służebincy w jednej z grup na facebook i postępuje w ten sam sposób. Czytając jej autoplagiat trafia mnie coś ....


Awatar użytkownika
sarks
Posty: 141
Rejestracja: 28 mar 2015, 13:58
wyznanie: Inne protestanckie
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: sarks » 31 mar 2015, 16:30

[quote="azariasz"]

sarks, nawet jeśli jest niebiblijne?[/quote

co jest niebiblijne? modlitwa jezusowa/
"Jezus Chrystus Syn Boży zmiłuj się nade mną grzesznym"

W tej książce, co omawiamy jest taki dialog:- To jest dokładnie to samo - odpowiedziałem - czym jest Ewangelia, tym jest i Jezusowa modlitwa, bo przecież święte imię Jezusa Chrystusa zawiera w sobie wszystkie prawdy Ewangelii. Święci ojcowie powiadają (wiem, że nie dla wszystkich są autorytetem co innego Billy Graham) , że modlitwa Jezusowa jest streszczeniem całej Ewangelii.

co do mnie, sformowanej w tradycji protestanckiej, te takie proste rzeczy jak w tych opowieściach , ciężko się przyswajają, moje modlitwy to wykłady po których od syntezy i analizy kipi mózg, dlatego odkrywam dla siebie prostotę , której sama trochę się obawiam...


William Holman Hunt "The Light of the World, 1853"
Służebnica
Posty: 89
Rejestracja: 23 sty 2015, 11:47
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Służebnica » 31 mar 2015, 17:11

To proś Boga aby cię napełnił Duchem świętym.


Awatar użytkownika
sarks
Posty: 141
Rejestracja: 28 mar 2015, 13:58
wyznanie: Inne protestanckie
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: sarks » 01 kwie 2015, 10:11

kontousunięte1 pisze:Ja nie mam tego daru,czy w związku z tym jestem niezbawiona,niechrześcijanka czy co/kto/kim jestem?


akurat wśród moich znajomych te, co nie mają tego daru często mają wprawie wszystkie inne dary...
a temat jest ciekawy ale i trudny, nie jeden kościół został podzielony....


William Holman Hunt "The Light of the World, 1853"
tylkoJezus
Posty: 87
Rejestracja: 11 lut 2015, 09:23
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Pomorskie
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: tylkoJezus » 01 kwie 2015, 20:49

mjsystem pisze :

Cytat:
a czy myślicie , że modlitwa w językach to jeden ze sposobów przejawu tego typu duchowości jedyny do akceptacji dla części protestantów?
_________________
Modlitwa językami nie jest domeną protestantów. Jest owocem Ducha Świętego. Trudny temat, wbrew pozorom. ten dar sam z siebie nic nie znaczy, szczególnie jak staje się centrum zainteresowania, zamiast sposobem modlitwy zgodnej z zaleceniami Ap. Pawła.


Jesteś dojrzały bracie miły i mądrość wielką wykazujesz. ;-)
I brat Vrijer i wielu wielu innych.

kontousunięte1 pisze"
Czy każdy musi modlić się na językach? Czy to jest wyznacznikiem czegokolwiek?
Ja nie mam tego daru,czy w związku z tym jestem niezbawiona,niechrześcijanka czy co/kto/kim jestem?

Swoimi wpisami przypominasz mi Małgorzatę,która kiedyś była na forum i takie hasełka rzucała.
Ja chciałabym się dowiedzieć co twoje zdania mają wspólnego z konkretnymi tematami. Widzę,że mnie ignorujesz i nie odpowiadasz na żadne pytania. Nie pisze tego w złej intencji,po prostu chciałabym zrozumieć twoje intencje.


kontousunięte1 siostro miła nie martw się - i ja nie mam daru języków . I wielu tu braci i sióstr którzy mądrość od Pana wielką wykazują też nie ma. ( np Andevi - pracowita pszczółka ;-) ). Pan mój nie dał mi . W swej mądrości uznał że nie muszę się sam budować, a dał mi dary bym budował innych. I wiele innych. Znam je. Są ku pożytkowi innych, nie dla mnie. I zapewniam Cię że jestem szczęśliwy .
I Ty masz zapewne wiele.

Nigdy nie pozwól sobie wmówić siostro jakoby "dar języków" był swoistą "pieczęcią" Ducha Świętego . To współczesne charyzmatyczne zwiedzenie. ( zn - to twierdzenie )
A skąd wiem zapytacie ? - albowiem już o tym pisałem , czytaliście , że wbrew nauce Pawła takie twierdzenia. Oparte na własnych pragnieniach i pożądliwościach.
A jeśli wbrew nauce to jakże mogą być prawdziwe ?

Posłuchajcie wykładu Koń Trojański o zwiedzeniu współczesnym Zielonoświątkowców pod postacią daru języków.
Wykład nieżyjącego już brata Berta Clendennena.

I zanim osąd wydacie na forum - wysłuchajcie - bo jakże się wypowiadać nie wysłuchawszy ?

https://www.youtube.com/watch?v=uDY4KHhtabU


Albowiem wszyscy ci, których prowadzi Duch Boży, są synami Bożymi Rz 8,12-17
A sam Duch daje świadectwo duchowi naszemu, żeśmy synami Bożymi.
mjsystem
Posty: 928
Rejestracja: 07 lut 2015, 13:26
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: sprecyzowana
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: mjsystem » 02 kwie 2015, 08:57

Vrijer pisze:Czesto bywam w KZ, jestem zwiazany w jakis sposob zarowno z zielonoswiatkowcami i baptystami, i kiedys czulem taka presje ze musze mowic jezykami bo inaczej napwno nie zostalem napelniony Duchem Swietym, sam nawet sobie wymyslalem slowa
Ja mam to samo. Zasób słów i sposób wypowiadania.... spowodował, że od 10 lat nie używam tego "daru". Napisałem w cudzysłów, ponieważ nie neguję daru języków, ale widzę go często wkładanego na siłę. Pamiętam, jak chrzczony byłem Duchem i pytałem, po czym poznam, że TO się stało. Mówić językami będziesz - powiadali... I do dziś mam taką niepewność, czy aby na pewno były to języki z Ducha, czy ze mnie.
Inna rzecz, że porządek w trakcie nabożeństwa, o którym to Paweł napisał.... powinien być zachowany .... a często nie jest...


Jan. 15:10 Jeśli przykazań moich przestrzegać będziecie, trwać będziecie w miłości mojej, jak i Ja przestrzegałem przykazań Ojca mego i trwam w miłości jego.

Kor. 2.4 A mowa moja i moje głoszenie nauki nie miały nic z uwodzących przekonywaniem słów mądrości, lecz były ukazywaniem ducha i mocy, 5 aby wiara wasza opierała się nie na mądrości ludzkiej, lecz na mocy Bożej.
kontousunięte1
Posty: 8825
Rejestracja: 07 kwie 2011, 16:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: kontousunięte1 » 02 kwie 2015, 12:32

Służebnica pisze:To proś Boga aby cię napełnił Duchem świętym.

Do kogo jest skierowana ta złota myśl?
Proponuję,aby Służebnica, założyła osobny temat: "Złote myśli Służebnicy".
anja.seal pisze:kontousunięte1, podpisuję się pod tym co napisałaś w swoim ostatnim poście (jeśli pozwolisz).

Jak najbardziej pozwalam ;-) i cieszę się,że nie tylko ja zauważyłam te "chore" wpisy ni z gruchy ni z pietruchy , nie mające z konkretnymi tematami nic wspólnego. Moim zdaniem to zwykłe trollowanie :spam:
anja.seal pisze:Czytając jej autoplagiat trafia mnie coś ....
:applause: :wnerw:
Jeśli chodzi o zdenerwowanie ludzi to osiągnęłaś cel Służebnico /kogo jesteś Służebnicą?/ :]
sarks pisze: często mają wprawie wszystkie inne dary...

Jakie wszystkie inne? Uzdrawiania,prorokowania.... ja wiem o jednym darze,który mam - lubię pocieszać zgnębionych,pomagać w konkretny sposób /nie mam na myśli finansów,bo sama jestem pod grubą krechą/, ale np. załatwiać urzędowe sprawy ludziom nie umiejącym soie poradzić z machiną urzędasów itp. Czy to dar? Nie wiem.
Brakuje mi daru modlitwy ,jestem niezadowolona z siebie pod tym względem i modlę się codziennie w tej sprawie.
Poza tym uważam ,na podstawie Biblii,wielu kazań w tym temacie,że Duch święty jest dany /owszem każdemu wierzącemu/,ale szczególnie wyposaża konkretne osoby do konkretnej służby dla budowania Kościoła Jezusa. I tu raczej nie mogę oczekiwać szczególnego wylania na siebie,bo Bóg zna moje ograniczenia,moją sytuację,moje życie. I wcale nie chcę tu powiedzieć,że Bóg nie ma mocy, aby mnie powołać do wielkich czynów. Oto jestem Panie,rób co chcesz. Wola Twoja jest najważniejsza.
Vrijer pisze: Jesli Bog uzna ze mam go otrzymac to mi go da. Duch Swiety daje jak chce

I to jest zdrowe,biblijnie poparte myślenie.


Awatar użytkownika
sarks
Posty: 141
Rejestracja: 28 mar 2015, 13:58
wyznanie: Inne protestanckie
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: sarks » 02 kwie 2015, 13:51

Jakie wszystkie inne? Uzdrawiania, prorokowania.... ja wiem o jednym darze, który mam - lubię pocieszać zgnębionych, pomagać w konkretny sposób / [/quote]\

... piękny dar, a jeżeli chodzi o dar uzdrawiania to na przykład, Jan Chrzciciel, nie mamy w Biblii czy kogokolwiek uzdrowił, i w ogóle to nie uczynił żadnego cudu, kiedy pytano u niego czy jest prorokiem (Ew. Jana roz. 1) odrzekł "nie"; ale Jezus o nim powiedział: " Nie powstał z tych , którzy z niewiast się rodzą, większy od Jana Chrzciciela" (Adam nie urodził się, a Jezus urodził się z dziewicy, niewiastami nazywano kobiety zamężnę) to znaczy, że nie istniało człowieka :"więcej niż proroka" (Ew. Mateusza r.11) posłańca takiego jak Jan, Duch Święty jeszcze nie został wylany "na wszelkie ciało" i dary nie spoczęli na kościele a Jan "został napełniony Duchem Świętym już w łonie matki swojej"(Ew. Łukasza r.1)

Brakuje mi daru modlitwy
[
:) Jezus powiedział :" A modląc się nie bądźcie wielomówni..." i dal nam OJCZE NASZ

(( No jeszcze jest ta modlitwa Jezusowa w której zawarta cała Ewangelia jeżeli wierzyć Pielgrzymowi))


William Holman Hunt "The Light of the World, 1853"
Awatar użytkownika
anja.seal
Posty: 41
Rejestracja: 17 kwie 2014, 05:41
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Wrocław
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: anja.seal » 02 kwie 2015, 18:54

Służebnica pisze:To proś Boga aby cię napełnił Duchem świętym.

Służebnico, będę prosić Boga, żeby dał mi cierpliwość do ciebie.
A Ty mogłabyś zlitować się nad nami swoimi wpisami.

Służebnico, tyle o tobie mówi się, a Ty nie reagujesz.

Mam wrażenie, że do wątków w których "udzielasz się" nie wracasz.



Wróć do „Przedstaw się”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości