fajnie, że jesteście

Zapraszamy każdego użytkownika do napisania kilku słów o sobie. To najlepsze miejsce dla nowych użytkowników.
Awatar użytkownika
sarks
Posty: 141
Rejestracja: 28 mar 2015, 13:58
wyznanie: Inne protestanckie
Gender: Female
Kontaktowanie:

fajnie, że jesteście

Postautor: sarks » 29 mar 2015, 12:45

:flower:

Chwała Panu!

Długo czytałam wypowiedzi na tym forum, aż podjęłam decyzję zarejestrować się i czasami zabrać głos.

Dziękuje, że przyjęliście mnie do swojej wirtualnej społeczności.

Nie dobrze przychodzić do kogoś po raz pierwszy bez upominku, spróbuje zaproponować na poczęstunek słodycz duchowej myśli pisanej OPOWIEŚCI PIELGRZYMA
Nie bardzo udaje się mi dodać link do utworu dobrotolubije.htm, rozszerzenie nie jest dopuszczalne jako załącznik.

Boje się myśli, że wielu protestantów ten smak odrzuci z pogardą nawet nie próbując skosztować. Ale warto spróbować odrobinkę odczuć inny odcień duszy chrześcijaństwa. Chociaż dla tego, żeby wiedzieć co jest nie moje ale z własnego doświadczenia. Bóg jest wielki, Jego drogi to nie nasze drogi. A przychodzi w cichym powiewie .




Opracowanie wersji elektronicznej: Piotr Chlabicz
Tytuł oryginału
Otkrovennyje rasskazy strannika duchownomu swoemu otcu
Tłumaczenie Andrzej Wojnowski
Projekt graficzny okładki i stron tytułowychAgnieszka Hyjek
Opracowanie komputerowe okładkiJarosław Pluciński
Nihil obstat - Poznań, 9 czerwca 1988 roku, ks. dr Marian Kowalewski, cenzor
Imprimatur - Poznań, 13 czerwca 1988 roku, I. dz. 5047/88, ks. bp Stanisław Napierała, wikariusz generalny
ISBN 83-7033-347-8
„W drodze” Wydawnictwo Polskiej Prowincji Dominikanów61-716 Poznań, ul. Kościuszki 9O
tel. 852-31-34, w. 52; tel./faks 852-88-58http://www.wdrodze.pl e-mail oficyna@wdrodze.pl
Wydanie III
Skład: Wydawnictwo „W drodze”
Druk i oprawa: Drukarnia Księży Werbistów Górna Grupa


William Holman Hunt "The Light of the World, 1853"
Juneo
Posty: 337
Rejestracja: 25 sie 2014, 15:23
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Śląsk
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: fajnie, że jesteście

Postautor: Juneo » 29 mar 2015, 13:21

sarks pisze::flower:

Chwała Panu!
(..)j OPOWIEŚCI PIELGRZYMA
(..)


Witaj :)

- mnie przyszła, w pierwszym momencie na myśl, książka John'a Bunian'a 'Wędrówka Pielgrzyma', trochę staroświecka, a mimo to aktualna.
Opis tutaj


Coco
Posty: 315
Rejestracja: 25 kwie 2014, 18:28
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Coco » 29 mar 2015, 13:30

Witaj ;-)


kontousunięte1
Posty: 8825
Rejestracja: 07 kwie 2011, 16:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: kontousunięte1 » 29 mar 2015, 13:55

Miło,że dołączyłeś :-D
Nie rozumiem,co z:
sarks pisze:OPOWIEŚCI PIELGRZYMA

Klikając nic się nie wyświetla, a
sarks pisze:oficyna@wdrodze.pl

to przecież kieruje do napisania wiadomości.
Juneo pisze:John'a Bunian'a 'Wędrówka Pielgrzyma',

O,ja też skojarzyłam, ale raczej nie o to chodzi ;-)


mjsystem
Posty: 928
Rejestracja: 07 lut 2015, 13:26
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: sprecyzowana
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: mjsystem » 29 mar 2015, 14:05

sarks, fajnie, że jesteś ;-) Witaj na forum.


Jan. 15:10 Jeśli przykazań moich przestrzegać będziecie, trwać będziecie w miłości mojej, jak i Ja przestrzegałem przykazań Ojca mego i trwam w miłości jego.

Kor. 2.4 A mowa moja i moje głoszenie nauki nie miały nic z uwodzących przekonywaniem słów mądrości, lecz były ukazywaniem ducha i mocy, 5 aby wiara wasza opierała się nie na mądrości ludzkiej, lecz na mocy Bożej.
azariasz
Posty: 555
Rejestracja: 20 mar 2012, 08:27
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: azariasz » 29 mar 2015, 14:16

sarks, a czy przez promowanie tej książki chcesz nas zachęcić do zgłębienia tematu duchowości kontemplacyjnej?


Awatar użytkownika
Niedźwiadek
Posty: 96
Rejestracja: 28 lis 2014, 22:19
wyznanie: Protestant
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Niedźwiadek » 29 mar 2015, 14:27

Cześć :-) Niech Ci forum lekkim będzie.


Służebnica
Posty: 89
Rejestracja: 23 sty 2015, 11:47
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Służebnica » 29 mar 2015, 16:25

Witam bardzo serdecznie. Przed nami Wielki Tydzień przypominający o pamiątce zmartwychstania Pana Jezusa. Mateusza 21,1-9 Przez krew Pana Jezusa mamy przystęp do ciebie Ojcze. Szukania pokory w naszym życiu. :heart:


Awatar użytkownika
sarks
Posty: 141
Rejestracja: 28 mar 2015, 13:58
wyznanie: Inne protestanckie
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: sarks » 29 mar 2015, 18:12

kontousunięte1 pisze:Miło,że dołączyłeś :-D
Nie rozumiem,co z:
sarks pisze:OPOWIEŚCI PIELGRZYMA

Klikając nic się nie wyświetla, a
sarks pisze:oficyna@wdrodze.pl

to przecież kieruje do napisania wiadomości.
Juneo pisze:John'a Bunian'a 'Wędrówka Pielgrzyma',

O,ja też skojarzyłam, ale raczej nie o to chodzi ;-)[/quote

muszę nauczyć się "technicznej" obsługi forum... jak probuje załacznik dodać to mi informuje: Limit na wszystkie załączniki na tym forum przekroczony.
Juneo pisze:neo"]John'a Bunian'a 'Wędrówka Pielgrzyma',


nie to nie jest to
[color=blue]


William Holman Hunt "The Light of the World, 1853"
mjsystem
Posty: 928
Rejestracja: 07 lut 2015, 13:26
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: sprecyzowana
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: mjsystem » 29 mar 2015, 18:34

sarks pisze:muszę nauczyć się "technicznej" obsługi forum..
Po prostu, na początku wklej link. Bez stresu :)


Jan. 15:10 Jeśli przykazań moich przestrzegać będziecie, trwać będziecie w miłości mojej, jak i Ja przestrzegałem przykazań Ojca mego i trwam w miłości jego.



Kor. 2.4 A mowa moja i moje głoszenie nauki nie miały nic z uwodzących przekonywaniem słów mądrości, lecz były ukazywaniem ducha i mocy, 5 aby wiara wasza opierała się nie na mądrości ludzkiej, lecz na mocy Bożej.
Awatar użytkownika
koleżanka
Posty: 2213
Rejestracja: 04 cze 2009, 12:06
wyznanie: Kościół Chrześcijan Baptystów
Lokalizacja: Kujawsko Pomorskie
O mnie: Jezus mym Panem!
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: koleżanka » 29 mar 2015, 20:12

Witaj:)

Cóż do mnie opowieść pielgrzyma nie przemawia, jednak można powiedzieć ta książka jest czyimś pamiętnikiem, przeżyciami w pielgrzymce.


5 Albowiem jeden jest Bóg, jeden też pośrednik między Bogiem a ludźmi, człowiek, Chrystus Jezus,1 Tym 2.5
„Albowiem ja wiem, jakie myśli mam o was – mówi Pan – myśli o pokoju, a nie o niedoli, aby zgotować wam przyszłość i natchnąć nadzieją.” (Księga Jeremiasza 29;11)
Awatar użytkownika
sarks
Posty: 141
Rejestracja: 28 mar 2015, 13:58
wyznanie: Inne protestanckie
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: sarks » 30 mar 2015, 10:34

mjsystem pisze:Po prostu, na początku wklej link. Bez stresu


nie mam linku, jest to w moim komputerze jako dokument w kilku formatach , w sieci nie znalazłam ale może jeszcze znajdę...


William Holman Hunt "The Light of the World, 1853"
Awatar użytkownika
sarks
Posty: 141
Rejestracja: 28 mar 2015, 13:58
wyznanie: Inne protestanckie
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: sarks » 30 mar 2015, 10:46

azariasz pisze:sarks, a czy przez promowanie tej książki chcesz nas zachęcić do zgłębienia tematu duchowości kontemplacyjnej?


:ehh: zgłębiać ... może na początek zaciekawić ///, a czy myślicie , że modlitwa w językach to jeden ze sposobów przejawu tego typu duchowości jedyny do akceptacji dla części protestantów?


William Holman Hunt "The Light of the World, 1853"
mjsystem
Posty: 928
Rejestracja: 07 lut 2015, 13:26
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: sprecyzowana
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: mjsystem » 30 mar 2015, 10:47

sarks pisze:nie mam linku, jest to w moim komputerze jako dokument w kilku formatach , w sieci nie znalazłam ale może jeszcze znajdę...
To nie wkleisz.


Jan. 15:10 Jeśli przykazań moich przestrzegać będziecie, trwać będziecie w miłości mojej, jak i Ja przestrzegałem przykazań Ojca mego i trwam w miłości jego.



Kor. 2.4 A mowa moja i moje głoszenie nauki nie miały nic z uwodzących przekonywaniem słów mądrości, lecz były ukazywaniem ducha i mocy, 5 aby wiara wasza opierała się nie na mądrości ludzkiej, lecz na mocy Bożej.
mjsystem
Posty: 928
Rejestracja: 07 lut 2015, 13:26
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: sprecyzowana
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: mjsystem » 30 mar 2015, 10:50

a czy myślicie , że modlitwa w językach to jeden ze sposobów przejawu tego typu duchowości jedyny do akceptacji dla części protestantów?
_________________
Modlitwa językami nie jest domeną protestantów. Jest owocem Ducha Świętego. Trudny temat, wbrew pozorom. ten dar sam z siebie nic nie znaczy, szczególnie jak staje się centrum zainteresowania, zamiast sposobem modlitwy zgodnej z zaleceniami Ap. Pawła.


Jan. 15:10 Jeśli przykazań moich przestrzegać będziecie, trwać będziecie w miłości mojej, jak i Ja przestrzegałem przykazań Ojca mego i trwam w miłości jego.



Kor. 2.4 A mowa moja i moje głoszenie nauki nie miały nic z uwodzących przekonywaniem słów mądrości, lecz były ukazywaniem ducha i mocy, 5 aby wiara wasza opierała się nie na mądrości ludzkiej, lecz na mocy Bożej.

Wróć do „Przedstaw się”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości