Dezerter wita siostry i braci w wierze

Zapraszamy każdego użytkownika do napisania kilku słów o sobie. To najlepsze miejsce dla nowych użytkowników.
Fedorowicz
Posty: 1404
Rejestracja: 30 sty 2012, 10:06
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Fedorowicz » 31 maja 2015, 18:50

Dezerter pisze:..przecież innego Kościoła jak powszechny (katolicki) ;-) nie ma
Dezerterze, fajnie, że jesteś na forum , ale tu Cię trochę poniosło. :) Kościołów chrześcijańskich na świecie jest wiele, bardzo wiele. Oto adres w celu doedukowania sie:

http://pl.wikipedia.org/wiki/Ko%C5%9Bci ... %C5%84skie


Awatar użytkownika
Dezerter
Posty: 511
Rejestracja: 02 cze 2014, 15:19
wyznanie: Rzymsko Katolickie
Lokalizacja: Inowrocław
O mnie: na co dzień żyję zchrystusem.pl
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Dezerter » 04 cze 2015, 17:58

Fedorowicz pisze:
Dezerter pisze:..przecież innego Kościoła jak powszechny (katolicki) ;-) nie ma
Dezerterze, fajnie, że jesteś na forum , ale tu Cię trochę poniosło. :) Kościołów chrześcijańskich na świecie jest wiele, bardzo wiele. Oto adres w celu doedukowania sie:

http://pl.wikipedia.org/wiki/Ko%C5%9Bci ... %C5%84skie

witaj Fedorowicz - zajżałem i cóż tam czytam - dokładnie to co napisałem
Poniższa klasyfikacja oparta jest na tradycyjnym i najczęściej stosowanym podziale chrześcijaństwa na trzy gałęzie

Tylko, że ty o gałęziach i gałązkach ;-) , a ja o drzewie - Kościele - pień i korzenie są jedne jedyne dla wszystkicj
kto się nie przyznaje do korzeni starotestamentowych wyrosłych z judaizmu i do pnia apostolskiego i uczniów apostolskich z przełomu I i II wieku - to niestety nie jest mi siostrą i bratem w wierze - chrześcijaninem. Chyba zbyt wiele nie wymagam?
Pozdrawiam znajomych z innych forów :-D
szalom


Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie
Fedorowicz
Posty: 1404
Rejestracja: 30 sty 2012, 10:06
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Fedorowicz » 05 cze 2015, 05:20

Dezerter pisze:.. i do pnia apostolskiego i uczniów apostolskich z przełomu I i II wieku - to niestety nie jest mi siostrą i bratem w wierze - chrześcijaninem. Chyba zbyt wiele nie wymagam?
To typowe. Z reguły przedstawiciele większości chrześcijańskich społeczności wyznaniowych bardziej lub mniej oficjalnie uznają za chrześcijańskie jedynie swoje wyznanie i jego jedynozbawczość. W KrK np. wierni wierzą, że "extra Ecclesiam salus nulla". Ten znany dogmat wiary katolickiej sformułował w połowie III wieku św. Cyprian, biskup Kartaginy.



Wróć do „Przedstaw się”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości