Protestancka metafizyka

Zapraszamy każdego użytkownika do napisania kilku słów o sobie. To najlepsze miejsce dla nowych użytkowników.
Przewodas
Posty: 635
Rejestracja: 15 lis 2008, 12:07
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Warszawa
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Protestancka metafizyka

Postautor: Przewodas » 15 lis 2008, 15:04

Witam!
Jestem Konrad T. Lewandowski, zwany Przewodasem, pisarz i filozof (doktor) wyznania E-A. Wolałbym jednak nie dyskutować tu o mojej prozie (fantastyka i kryminały), a skupić się na filozofii.
Zjawiłem się tutaj ponieważ przeglądarka wyłapała dyskusję na temat moich poglądów w wątku dotyczących powszechników.

Od lat staram się stworzyć protestancką metafizykę, myślę że to jest moje właściwe powołanie. W tym roku wydałem poświęconą temu książkę pt. "Pochwała herezji". Nie wiem gdzie można ją kupić w realu, ale jest dostępna w wielu księgarniach internetowych.

Moderację chciałbym prosić, aby dopełnieniu formalności powitalnych ten wątek przenieść w najodpowiedniejsze dla niego miejsce.


Tworzenie zbliża do Stwórcy
Awatar użytkownika
Machu Picchu
Posty: 1249
Rejestracja: 13 lip 2008, 23:09
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Machu Picchu » 15 lis 2008, 15:19

Ups ... za chwilę się zacznie :) Mimo to witaj, miło Cię tutaj spotkać :)


Pozdrowienia - Joanna
(w śnie zimowym zatem nieobecna do odwołania)
Awatar użytkownika
Riddick
Posty: 3037
Rejestracja: 16 sty 2008, 15:16
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Poznań
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Riddick » 15 lis 2008, 15:53

Hej Przewodas, zobaczysz co bedzie ;-)


Sympatyk protestantyzmu
Ja, światłość, przyszedłem na świat, aby każdy, kto wierzy we mnie, nie pozostał w ciemności. Ew. Jana 12:46
Jezus jest Panem, życiem moim i zmartwychwstaniem
Hallers
Posty: 667
Rejestracja: 01 lut 2008, 21:10
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Hallers » 15 lis 2008, 16:01

Witaj Przewodas na forum :)

Cieszę się że w końcu zawitał do nas członek Kościoła Ewangelicko - Augsburskiego i mam nadzieję że zostaniesz z nami na dłużej.


Awatar użytkownika
fantomik
Posty: 15800
Rejestracja: 20 sty 2008, 15:54
wyznanie: Inne ewangeliczne
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: fantomik » 15 lis 2008, 22:17

Witaj Przewodasie :-)
Twoją książkę mam na mojej liście 'do kupienia', choć zapewne to nastąpi dopiero w przyszłym roku gdyż aktualnie właśnie zrealizowałem zamówienie kolejnej paczki książek (między innymi "The Justification of God" Johna Pipera -- polecam), a aktualny kurs dolara przyczynił się do wyczerpania mojego budżetu na książki dość znacznie.

Pozdrawiam,
f. (moje dwa grosze)


"Cóż zatem Ateny mają wspólnego z Jerozolimą? Cóż Akademia z Kościołem? Cóż heretycy z chrześcijanami?" — Tertulian
"...ilość nieprawdziwych informacji na temat teologii Kalwina jakie zostały podane jest wystarczająca aby wielokrotnie udowodnić jego doktrynę totalnej deprawacji!" — J.I. Packer
"Take a quiet moment to yourself today. Read a book. Sip a latte. Look out the window. (Then do the same thing, every single day, for the rest of your life.)" — Susan Cain
Nehemiah 8:10: I rzekł im Nehemiasz: Idźcie, spożywajcie potrawy świąteczne i pijcie napoje słodkie - poślijcie też porcje temu, który nic gotowego nie ma: albowiem poświęcony jest ten dzień Panu naszemu. A nie bądźcie przygnębieni, gdyż radość w Panu jest waszą ostoją.
Awatar użytkownika
Blaith
Posty: 673
Rejestracja: 29 sty 2008, 15:23
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Blaith » 15 lis 2008, 23:41

witaj! :)


Awatar użytkownika
chrześcijanin
Posty: 3451
Rejestracja: 13 cze 2008, 20:24
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: okręgi niebiańskie Ef2:6
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: chrześcijanin » 16 lis 2008, 16:59

witaj!

Takze witam.

Choc nie wiem o jaka ksiazke chodzi ..


Wierz w Pana Jezusa Chrystusa a będziesz zbawiony
Obrazek
cms|skr328|PL50950Wroclaw68
Zapraszam 11-14 luty na wykłady Maxa Billetera na Śląsku LINK: http://skroc.pl/3fb2
Awatar użytkownika
julaine
Posty: 1548
Rejestracja: 12 sty 2008, 13:33
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: julaine » 16 lis 2008, 21:49

o, nie dość, że filozof, to jeszcze pisze!


"niewierzący o Bogu pisze, jak daltonista o kolorach" - KAAN
Awatar użytkownika
chrześcijanin
Posty: 3451
Rejestracja: 13 cze 2008, 20:24
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: okręgi niebiańskie Ef2:6
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: chrześcijanin » 17 lis 2008, 01:23

a co pisze?
ksiazke moze wydac kazdy - wystarczy 4000 zl i juz w calym kraju w kazdej ksiegarni jest Twoja ksiazka.
W realu krotko - ale internetowe ksiegarnie trzymaja oferte dlugo, bo moga cos oferowac czego fizycznie nie maja - najwyzej potem przeprosza, ze jednak nie maja)


Wierz w Pana Jezusa Chrystusa a będziesz zbawiony

Obrazek

cms|skr328|PL50950Wroclaw68

Zapraszam 11-14 luty na wykłady Maxa Billetera na Śląsku LINK: http://skroc.pl/3fb2
Przewodas
Posty: 635
Rejestracja: 15 lis 2008, 12:07
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Warszawa
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Przewodas » 17 lis 2008, 12:59

Zadziwia mnie jak można wykazywać taką bezinteresowną pogardę i jednocześnie ozdabiać swoje posty imieniem Jezusa Chrystusa. Moim zdaniem to świętokradztwo.

Na zakończenie naszej jakże krótkiej znajomości, panie "chrześcijaninie" powiem, że pewność nie jest wiarą. Pewność będziesz mieć w Niebie lub Piekle, tu na ziemi, to co nazywasz pewnością jest jedynie zaślepieniem. Nie ma wiary bez wątpliwości.

A teraz odstąp ode mnie i żyj sobie jak chcesz.


Tworzenie zbliża do Stwórcy
Awatar użytkownika
julaine
Posty: 1548
Rejestracja: 12 sty 2008, 13:33
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: julaine » 17 lis 2008, 16:48

chrzescijanin pisze:a co pisze?
ksiazke moze wydac kazdy - wystarczy 4000 zl i juz w calym kraju w kazdej ksiegarni jest Twoja ksiazka.
W realu krotko - ale internetowe ksiegarnie trzymaja oferte dlugo, bo moga cos oferowac czego fizycznie nie maja - najwyzej potem przeprosza, ze jednak nie maja)

no popatrz i po co ja się tak męczę...


Awatar użytkownika
fantomik
Posty: 15800
Rejestracja: 20 sty 2008, 15:54
wyznanie: Inne ewangeliczne
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: fantomik » 17 lis 2008, 17:13

Co do wydawania książek -- jeśli interesuje kogoś wydanie książki jako takiej, bez dużego rozgłosu itp to można spokojnie wydać i bez 4000zł w księgarnio-drukarniach online, które używają systemu print-on-demand (jeśli ktoś potrzebuje linki to mogę dokopać w moich bookmarkach).

Pozdrawiam,
f. (przepraszam za off-topic)


"Cóż zatem Ateny mają wspólnego z Jerozolimą? Cóż Akademia z Kościołem? Cóż heretycy z chrześcijanami?" — Tertulian
"...ilość nieprawdziwych informacji na temat teologii Kalwina jakie zostały podane jest wystarczająca aby wielokrotnie udowodnić jego doktrynę totalnej deprawacji!" — J.I. Packer
"Take a quiet moment to yourself today. Read a book. Sip a latte. Look out the window. (Then do the same thing, every single day, for the rest of your life.)" — Susan Cain
Nehemiah 8:10: I rzekł im Nehemiasz: Idźcie, spożywajcie potrawy świąteczne i pijcie napoje słodkie - poślijcie też porcje temu, który nic gotowego nie ma: albowiem poświęcony jest ten dzień Panu naszemu. A nie bądźcie przygnębieni, gdyż radość w Panu jest waszą ostoją.
Awatar użytkownika
Machu Picchu
Posty: 1249
Rejestracja: 13 lip 2008, 23:09
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Machu Picchu » 17 lis 2008, 17:36

Zawsze można także napisać książkę i opublikować ją w ramach serwisu sprzedającego tzw. ebooki :)


Pozdrowienia - Joanna

(w śnie zimowym zatem nieobecna do odwołania)
Awatar użytkownika
julaine
Posty: 1548
Rejestracja: 12 sty 2008, 13:33
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: julaine » 17 lis 2008, 21:09

nie no, zasadniczo to ja bym chciała jednak z pompą, na papierze, druga masłowska, drugi sapkowski i te sprawy gdzieś kiedyś. poza tym 4000 mi jednak szkoda.



Wróć do „Przedstaw się”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości