Protestancka metafizyka

Zapraszamy każdego użytkownika do napisania kilku słów o sobie. To najlepsze miejsce dla nowych użytkowników.
Awatar użytkownika
fantomik
Posty: 15800
Rejestracja: 20 sty 2008, 15:54
wyznanie: Inne ewangeliczne
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: fantomik » 25 lis 2008, 20:21

Przewodas pisze:Fantomik i Hahaku, Czy chcecie mi wmówić, że Jezus Judasza, nieprzyjaciela swego, nie miłował?[...]

Lepszym pytaniem jest -- czy miłował go dokładnie tak samo jak Piotra? ;-)
Deszcz pada i na sprawiedliwych i na niesprawiedliwych. Bóg karmi tak samo bezbożnych jak i swoje owce.

Pozdrawiam,
f. (moje dwa grosze)


"Cóż zatem Ateny mają wspólnego z Jerozolimą? Cóż Akademia z Kościołem? Cóż heretycy z chrześcijanami?" — Tertulian
"...ilość nieprawdziwych informacji na temat teologii Kalwina jakie zostały podane jest wystarczająca aby wielokrotnie udowodnić jego doktrynę totalnej deprawacji!" — J.I. Packer
"Take a quiet moment to yourself today. Read a book. Sip a latte. Look out the window. (Then do the same thing, every single day, for the rest of your life.)" — Susan Cain
Nehemiah 8:10: I rzekł im Nehemiasz: Idźcie, spożywajcie potrawy świąteczne i pijcie napoje słodkie - poślijcie też porcje temu, który nic gotowego nie ma: albowiem poświęcony jest ten dzień Panu naszemu. A nie bądźcie przygnębieni, gdyż radość w Panu jest waszą ostoją.
Admin
Administrator
Posty: 159
Rejestracja: 04 sty 2008, 10:53
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Admin » 25 lis 2008, 22:19

Panie Przewodas proszę o odrobinę wiecej umiaru.


Przewodas
Posty: 635
Rejestracja: 15 lis 2008, 12:07
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Warszawa
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Przewodas » 25 lis 2008, 22:29

Staram się jak mogę, panie Admin, ale kiedy jestem podle pomawiany o różne małości, z lekka puszczają mi nerwy i wzorem Pana przejawiam skłonność do wywracania stołów.

Proponuję po jednym ostrzeżeniu dla mnie i Ann. Tak będzie sprawiedliwie.


Tworzenie zbliża do Stwórcy
Admin
Administrator
Posty: 159
Rejestracja: 04 sty 2008, 10:53
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Admin » 25 lis 2008, 22:33

Ja tutaj decyduje.
Nie dam wam po punkcie. Nie ma jeszcze potrzeby. Wykażcie się tylko miłością i pokorą.


jj
Posty: 8277
Rejestracja: 11 sty 2008, 10:17
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Lokalizacja: zagranica
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: jj » 25 lis 2008, 22:41

Admin pisze:Ja tutaj decyduje.
Nie dam wam po punkcie. Nie ma jeszcze potrzeby. Wykażcie się tylko miłością i pokorą.

"tylko" ? I juz? I nie dostana "po punkcie"?


Awatar użytkownika
Lash
Moderator
Posty: 30975
Rejestracja: 04 sty 2008, 16:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: England
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Lash » 26 lis 2008, 10:41

Przewodas pisze:Fantomik i Hahaku, Czy chcecie mi wmówić, że Jezus Judasza, nieprzyjaciela swego, nie miłował?
Ann, jezuicka mucho, przestańże mi brzęczeć po wątkach bo zdejmę kapeć...

Pewnie ze milowal.
Czy tak Samo Jak Boga Ojca Go milowal?
Przewodasie czy tylko stac ciebie na tak malo powazna krytyke?

Co do Ann jako Jezuickiej muchy to :lol: tak jakbys Papieza nazwal kwlawinkim czlonkiem KKK.


(15) Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, (16) lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem. Miejcie sumienie czyste, aby ci, którzy zniesławiają dobre chrześcijańskie życie wasze, zostali zawstydzeni, że was spotwarzali. (1 List Piotra 3:15-16, Biblia Warszawska)
i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili (Ew. Mateusza 6:1-34, Biblia Tysiąclecia)
Krytykant jest jak samochód osobowy - im gorszy tym głośniejszy i mocniej warczy

"Run, Lash, run / The law commands / But gives me neither feet nor hands / Tis better news the Gospel brings / It bids me fly It gives me wings" J.B.
Awatar użytkownika
Riddick
Posty: 3037
Rejestracja: 16 sty 2008, 15:16
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Poznań
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Riddick » 27 lis 2008, 18:32

Fantomik i Hahaku, Czy chcecie mi wmówić, że Jezus Judasza, nieprzyjaciela swego, nie miłował?

Wręcz przeciwnie, miłował, tak jak innych swoich towarzyszy. Ale na pewno nie potepi Judasza za to, że wykonał to co było w proroctwie, a wręcz przeciwnie.


Sympatyk protestantyzmu
Ja, światłość, przyszedłem na świat, aby każdy, kto wierzy we mnie, nie pozostał w ciemności. Ew. Jana 12:46
Jezus jest Panem, życiem moim i zmartwychwstaniem
Przewodas
Posty: 635
Rejestracja: 15 lis 2008, 12:07
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Warszawa
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Przewodas » 27 lis 2008, 18:47

Facet, przestań zajmować się Słowem Bożym bo cię ono przerasta tak bardzo, że aż ci szkodzi!
Przestajesz odróżniać dobro od zła.

Idź se może na strzelnicę, do baru, albo się zapisz do bractwa rycerskiego skoro tak lubisz miecze. Nawet do kina na Bonda. A Biblię niech ci czytają dorośli w małych dawkach i pod kontrolą specjalisty.


Tworzenie zbliża do Stwórcy
Puritan
Posty: 4628
Rejestracja: 19 maja 2008, 16:04
wyznanie: Kościół Ewangelicznych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Puritan » 27 lis 2008, 18:59

Hahaku pisze:
Fantomik i Hahaku, Czy chcecie mi wmówić, że Jezus Judasza, nieprzyjaciela swego, nie miłował?

Wręcz przeciwnie, miłował, tak jak innych swoich towarzyszy. Ale na pewno nie potepi Judasza za to, że wykonał to co było w proroctwie, a wręcz przeciwnie.

Rozwiń proszę swoją wypowiedź. Czyżbyś czytał tzw. "ewangelię Judasza"?


Serdecznie zapraszam na nowe wpisy https://purytanin.wordpress.com/
Awatar użytkownika
Riddick
Posty: 3037
Rejestracja: 16 sty 2008, 15:16
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Poznań
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Riddick » 28 lis 2008, 13:48

Puritan pisze:Czyżbyś czytał tzw. "ewangelię Judasza"?

A fe.
Czyżbyś uważał Purytaninie że Judasz zasługuje na potępienie? A zważ na to, że gdyby nie Judasz, to pewnie byłby inny z 12 apostołów, ale czy to, że dzięki temu człowiekowi którym posłużył sie Bóg dojszło do ukrzyżowania a w efekcie do zbawienia nie sprawia że Judasz jest osobą która bardziej przyczyniła sie do Kościoła aniżeli Piotr i Paweł?


Sympatyk protestantyzmu
Ja, światłość, przyszedłem na świat, aby każdy, kto wierzy we mnie, nie pozostał w ciemności. Ew. Jana 12:46
Jezus jest Panem, życiem moim i zmartwychwstaniem
Awatar użytkownika
Lash
Moderator
Posty: 30975
Rejestracja: 04 sty 2008, 16:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: England
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Lash » 28 lis 2008, 14:10

hahahku
ztakiego punktu widzenia i owszem.
Jednak biada takiemu czlowiekowi.


(15) Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, (16) lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem. Miejcie sumienie czyste, aby ci, którzy zniesławiają dobre chrześcijańskie życie wasze, zostali zawstydzeni, że was spotwarzali. (1 List Piotra 3:15-16, Biblia Warszawska)

i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili (Ew. Mateusza 6:1-34, Biblia Tysiąclecia)

Krytykant jest jak samochód osobowy - im gorszy tym głośniejszy i mocniej warczy


"Run, Lash, run / The law commands / But gives me neither feet nor hands / Tis better news the Gospel brings / It bids me fly It gives me wings" J.B.
Awatar użytkownika
julaine
Posty: 1548
Rejestracja: 12 sty 2008, 13:33
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: julaine » 28 lis 2008, 15:41

...i byłoby lepiej dla niego, gdyby się nie urodził


"niewierzący o Bogu pisze, jak daltonista o kolorach" - KAAN
Axanna
Posty: 5369
Rejestracja: 12 sty 2008, 14:52
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Axanna » 28 kwie 2009, 20:10

Mam nadzieje, że Przewodas tu wróci jeszcze... Jest jednym z autorów ciekawszych wypowiedzi, szkoda, że go nie ma... Nie znaczy to, że we wszystkim go popieram, ale lubiłam czytać jego dowcipne posty, które dawały do myślenia.
Zajrzałam na jego stronę, skąd trafiłam na pewne forum... literackie chyba i natrafiłam na takie jego pytanie -

"Dlaczego zmartwychwstały Jezus nie poszedł do Sanhedrynu (lub Piłata) i nie powiedział: "A kuku!"?

Najpierw mnie rozbawiło bardzo, a potem zastanowiło - też bardzo :) Aż zacytowałam go na innym forum i otrzymałam kilka ciekawych odpowiedzi :)

A jak wy myślicie - dlaczego Jezus nie ukazał się wszystkim, tylko uczniom?


Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: KAAN » 28 kwie 2009, 20:26

Axanna pisze:Mam nadzieje, że Przewodas tu wróci jeszcze... Jest jednym z autorów ciekawszych wypowiedzi, szkoda, że go nie ma... Nie znaczy to, że we wszystkim go popieram, ale lubiłam czytać jego dowcipne posty, ...
Ja nie nazwałbym jego postów ani ciekawymi, ani dowcipnymi, były po prostu chamskie , wręcz obleśne, nie tęsknię za tym gościem .


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.

Wróć do „Przedstaw się”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości