Były Baptysta

Zapraszamy każdego użytkownika do napisania kilku słów o sobie. To najlepsze miejsce dla nowych użytkowników.
7adwent
Posty: 163
Rejestracja: 09 mar 2011, 12:54
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: 7adwent » 09 lip 2014, 21:09

Oliwko wkładasz w mój post słowa których nie napisałem! A to jest kłamstwo.

Wcale nie powiedziałem, że duch był rzekomy tylko, że przybrał postać rzekomo nadal żyjącego Samuela, który według sprawozdania biblijnego umarł I Sam. 25:1. Zgodnie z myślą Apostoła Pawła z II Kor. gdzie jest napisane, że szatan czyli upadły anioł, a wiec istota nadludzka (bo aniołowie są wyżej postawienie niż ludzie czyż nie?), albo inaczej mówiąc bóg tego świata przyjmuje postać anioła światłości lub zmarłej osoby wierzącej w tym wypadku proroka Samuela.

Oliwko odpowiedz mi na pytanie. Czy Samuel kiedykolwiek był bogiem lub istota nadludzką?

Jeśli tak to kiedy nim był gdzie o tym mówi Biblia?


Gdyż nie mam upodobania w śmierci grzesznika, mówi Wszechmocny Pan. Nawróćcie się, a żyć będziecie! Ezechiel 18:32

Pan nie zwleka z dotrzymaniem obietnicy, chociaż niektórzy uważają, że zwleka, lecz okazuje Cierpliwość względem was, bo nie chce by ktokolwiek zginął, lecz chce aby wszyscy przyszli do upamiętania" 2 Piotra 3:9

A Duch i oblubienica mówią przyjdź, a kto słyszy niech powie przyjdź, a ten kto pragnie niech przychodzi, a kto chce niech darmo weźmie wodę żywota. Obj. Jana 22:17
Awatar użytkownika
Oliwka
Posty: 909
Rejestracja: 04 maja 2012, 13:12
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Oliwka » 10 lip 2014, 11:27

7adwent pisze:Oliwko wkładasz w mój post słowa których nie napisałem! A to jest kłamstwo.

Wcale nie powiedziałem, że duch był rzekomy tylko, że przybrał postać rzekomo nadal żyjącego Samuela, który według sprawozdania biblijnego umarł I Sam. 25:1.

Zgodnie z myślą Apostoła Pawła z II Kor. gdzie jest napisane, że szatan czyli upadły anioł, a wiec istota nadludzka (bo aniołowie są wyżej postawienie niż ludzie czyż nie?), albo inaczej mówiąc bóg tego świata przyjmuje postać anioła światłości lub zmarłej osoby wierzącej w tym wypadku proroka Samuela.

Oliwko odpowiedz mi na pytanie. Czy Samuel kiedykolwiek był bogiem lub istota nadludzką?

Jeśli tak to kiedy nim był gdzie o tym mówi Biblia?

Tak ,tak nie napisałes a ja pisałam skrótowo i nazywasz to kłamstwem
To ja ci powiem ze nie rozumiesz co znaczy UMARŁ - dla was adwentystów sj smierc ciała KONCZY istnienie ,czucie ,odczuwanie .
Tak was nauczono ale Biblia mówi inaczej Hiob nie mówi ze go nie bedzie ze nie bedzie czuł niczego .
Umiera ciało rozpda sie w proch bo z prochu powstało nie ma w nim zycia to mumia ,ale
Dusza opuszcza ciało i NADAL istnieje nie rozpadłą sie na cząsteczki .
Albo idzie w odpocznienie albo zawisła miedzy tu a tam siega do astralu gdzie sa duchy złe na powietrzu gdzie rządzi duch tego świata w synachbuntu.
Sa takie co błakaja sie tam gdzie zgineły lub zasiedlaja domy .
To ze niechcesz w to uwierzyc to twój strach przed tym co moze cie czekac kiedy Dusza odetnie sie juz od powłoki cielesnej to taki nasz pojazd na Czas by sie nawrócic :-)

Samuel zakonczył czas który mu dano jako Prorok JAHWEH i odszedł na Miejsce przeznaczenia .
A to niby dlaczego nie miał by byc Elohim ? koto wie co znaczy określenie Elohim ponoc Nikt tego nie wie.
Mojzesz był Elohim za życia jahszua mówi ze Elohim sa ci któych doszło Słowo JAHWEH.

Sam widzisz skoro jest Elohim tego świata to dlaczego
prorok JAHWEH nie miał by być Elohim?
czego sie boisz ?


Ps 52:10 " Ja jestem jak oliwka zielona w domu Bożym;Zaufałem łasce Bożej na wieki wieków."
http://biblia.phorum.pl/viewtopic.php?f=12&t=24
NACHASZ Eden
http://biblia.phorum.pl/viewtopic.php?f ... =Telegonia
Awatar użytkownika
Oliwka
Posty: 909
Rejestracja: 04 maja 2012, 13:12
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Oliwka » 10 lip 2014, 11:36

Karol pisze:
Oliwka pisze:

Szeol ,miejsce dla tych co nie osiagneli Celu Wiary -



Witaj Oliwko

Pomału będę odpowiadał na podstawie Słowa na Twoje sugestie i słowa.
Napisałaś ciekawy tekst Chciałbym się do niego ustosunkować
Wyraz "szeol" oznacza miejsce przebywania zmarłych, sprawiedliwych i niesprawiedliwych, czyli innymi słowy - grób,wynika to również ze skrypturstycznej charakterystyki pojęcia "szeol".
Po bratersku proszę Cię przeanalizuj to słowo
Chciałbym wkleić kilka wersetów

Czytamy o patriarsze Jakubie, który po stracie swego syna, Józefa, oświadczył w głębokiej rozpaczy: "...Zstąpię do syna mego z żałości do otchłani (szeolu)" (1 Mojż. 37, 35 JW). Trudno doprawdy przyjąć , że jego syn, Józef, znajduje się wśród potępieńców. Józef był bogobojnym młodzieńcem, cieszył się zaufaniem rodziców i uznaniem Boga

Podobnie wyraża się o "szeolu" patriarcha Ijob: "Jeśli czekać będę, otchłań (szeol) jest domem moim..." (Ijob 17, 13 JW). Czyżby Ijob, któremu Biblia wydaje opinię męża "szczerego i prostego, bojącego się Boga" (Ijob 1, 1 JW), widział swe przeznaczenie w piekle?

Przykładów takich jest więcej (1 Sam. 2, 6; Ijob 17, 16; Ps. 141, 7; Jonasz 2, 3), lecz przytoczone wystarczają w zupełności do ustalenia, że Pismo Święte rozumie pod pojęciem "szeol" miejsce doczesnego spoczynku zmarłych, czyli grób.

Pozdrawiam Cie

Sam widzisz ze Szeol jest Miejscem gdzie ida zmarli a ty zaraz ze to miejsce potepionych
Nie przecze ze w Szeolu tez jest Miejsce dla poteionych jednak nie znaczy ze to jest ten sam pokój cela czy jak chcesz to nazwac.To tylko znaczy ze Szeol był dla zmarłych bo jeszcze nie było ODKUPIENIA nie było OFIARY.
Przeciez czytasz ze Jahszuah zabrał klucze smierci i piekła ....
Zatem cos sie ZMIENIŁO ,tak ?
Teraz Szeol jest jak był ale ci co Umieraja w Jahszuah nie ida do Szeolu .

.. Zstąpię do syna mego z żałości do otchłani (szeolu)" (1 Mojż. 37, 35 JW).

Skad Jakub wiedział ze tam w SZEOLU jest jego syn Józef ? wiedział ze tam jest i jest świadomy i
kiedy do niego przyjdzie bedzie tego świadomy ze widzi syna ?

Jakich jeszcze dowodów potrzebujecie - szukaj dalej ..
bo ten wers mówi ze ci co opscili ciało nadal Dusza zachowała świadomosc tego kim jest co ma a co straciła.


Ps 52:10 " Ja jestem jak oliwka zielona w domu Bożym;Zaufałem łasce Bożej na wieki wieków."

http://biblia.phorum.pl/viewtopic.php?f=12&t=24

NACHASZ Eden

http://biblia.phorum.pl/viewtopic.php?f ... =Telegonia
Awatar użytkownika
Oliwka
Posty: 909
Rejestracja: 04 maja 2012, 13:12
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Oliwka » 10 lip 2014, 11:46

Karol pisze:
Oliwka pisze:Łazarz spał czy umarł jaka jest róznica w tych pojęciach ?



Oliwko Rodzina Łazarza wiedziała że on umarł
"Marta rzekła do Jezusa: Panie, gdybyś tu był, mój brat by nie umarł."

Jezus jednak powiedział coś bardzo ważnego o śmierci

"Łazarz, przyjaciel nasz, zasnął, lecz idę, aby go obudzić. (12) Uczniowie rzekli do Niego: Panie, jeżeli zasnął, to wyzdrowieje. (13) Jezus jednak mówił o jego śmierci, a im się wydawało, że mówi o zwyczajnym śnie. (14) Wtedy Jezus powiedział im otwarcie: Łazarz umarł"

Pięknie jest to powiedziane kiedy wszyscy zaczeli myśleć że Łazarz zasnął a jednak Jezus mówił o jego śmierci i wyraźnie to podkreślił.

Słowo "sen" występuje aż 66 razy w siedemnastu księgach Pisma Świętego, w tym 17 razy w Nowym Testamencie 30. Począwszy od wypowiedzi Mojżesza ("Oto ty zaśniesz z ojcami twymi"- 5 Mojż. 31, 16 JW), Ijoba ( "Oto teraz w prochu zasnę" - Ijob 7, 21 JW) i Dawida ("gdy się wypełnią dni twoje i zaśniesz z ojcami twymi - 2 Sam. 7, 12 BG), poprzez wypowiedzi Chrystusa ("dziewczę nie umarło, tylko śpi" - Mat. 9, 24 BT; "Łazarz, przyjaciel nasz zasnął, lecz idę, aby go obudzić" - Jan 11, 11 BT), a skończywszy na wypowiedzi Piotra ("Odkąd bowiem ojcowie zasnęli" - 2 Piotra 3, 4 BT) - piękne słowo "sen"31 oddaje w Biblii istotę śmierci.

Ale nie tylko sen Biblia określa stan śmierci doczesnej również słowem "odpoczynek". Kilka wypowiedzi Słowa Bożego
"Albowiembym teraz leżał i odpoczywał; spałbym i miałbym pokój.
Tam niepobożni przestawają straszyć i tam odpoczywają zwątleni w siłę" (Ijob 3, 13.17

BG): "W głębię grobu zstąpię, ponieważ w prochu spólny odpoczynek wszystkich" (Ijob 17, 16 BG);
"Ale ty idź do miejsca twego,a odpoczniesz, i zostaniesz w losie twoim aż do skończenia dni" (Dan. 12, 13 BG);
"I usłyszałem głos z nieba mówiący: "Napisz: Błogosławieni, którzy w Panu umierają - już teraz. Zaiste, mówi Duch, niech odpoczną od swoich mozołów, bo idą wraz z nimi ich czyny" (Obj. 14, 13 BT).

Jest jeszcze jedno określenie na stan śmierci
Stan milczenia i nieświadomości. To już w innym liście.

Pozdrawiam

Skoro powiedział ze spi to tak zrozumieli kiedy powiedział wpros UMARŁ nie ma jz wątpliwosci ze np zemdla albo kliniczna smierc bo wted tez by podwazali jak by chcieli.
Co tu masz pieknego ?
No i kto to mówi ze jak opusci Dusza ciało to powędruje do miejsca Odpocznienia przeciez o to chodzi zeby wejsc w Odpocznienie.

"Albowiembym teraz leżał i odpoczywał; spałbym i miałbym pokój.
Tam niepobożni przestawają straszyć i tam odpoczywają zwątleni w siłę" (Ijob 3, 13.17

to mówi Hiob o swoich 'przyjaciołach' dlatego pragnie wreszcie spokojnie odpocząc od niepoboznych .
Moze i tam sie kładzie i spi nie wiem ....moze sa mecze i madonna bedzie im spiewac ..

Wiem ze sa Dusze pod Ołtarzem ? i wołaja Kiedy nas pomścisz ?!
a to znaczy ze sa ŚWIADOME tego co sie dzieje tego co im zrobiono i tego co powinno sie wykonac.
Nie ma ze sobie śpią .
Jesli odpoczywaja to jakos inaczej niz myslimy .
po tamtej stronie jest swiadomosc .


Ps 52:10 " Ja jestem jak oliwka zielona w domu Bożym;Zaufałem łasce Bożej na wieki wieków."

http://biblia.phorum.pl/viewtopic.php?f=12&t=24

NACHASZ Eden

http://biblia.phorum.pl/viewtopic.php?f ... =Telegonia
Karol
Posty: 1174
Rejestracja: 06 kwie 2014, 11:35
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Karol » 10 lip 2014, 14:54

Oliwka pisze:
Karol pisze:
Oliwka pisze:

Szeol ,miejsce dla tych co nie osiagneli Celu Wiary -



Witaj Oliwko

Pomału będę odpowiadał na podstawie Słowa na Twoje sugestie i słowa.
Napisałaś ciekawy tekst Chciałbym się do niego ustosunkować
Wyraz "szeol" oznacza miejsce przebywania zmarłych, sprawiedliwych i niesprawiedliwych, czyli innymi słowy - grób,wynika to również ze skrypturstycznej charakterystyki pojęcia "szeol".
Po bratersku proszę Cię przeanalizuj to słowo
Chciałbym wkleić kilka wersetów

Czytamy o patriarsze Jakubie, który po stracie swego syna, Józefa, oświadczył w głębokiej rozpaczy: "...Zstąpię do syna mego z żałości do otchłani (szeolu)" (1 Mojż. 37, 35 JW). Trudno doprawdy przyjąć , że jego syn, Józef, znajduje się wśród potępieńców. Józef był bogobojnym młodzieńcem, cieszył się zaufaniem rodziców i uznaniem Boga

Podobnie wyraża się o "szeolu" patriarcha Ijob: "Jeśli czekać będę, otchłań (szeol) jest domem moim..." (Ijob 17, 13 JW). Czyżby Ijob, któremu Biblia wydaje opinię męża "szczerego i prostego, bojącego się Boga" (Ijob 1, 1 JW), widział swe przeznaczenie w piekle?

Przykładów takich jest więcej (1 Sam. 2, 6; Ijob 17, 16; Ps. 141, 7; Jonasz 2, 3), lecz przytoczone wystarczają w zupełności do ustalenia, że Pismo Święte rozumie pod pojęciem "szeol" miejsce doczesnego spoczynku zmarłych, czyli grób.

Pozdrawiam Cie

Sam widzisz ze Szeol jest Miejscem gdzie ida zmarli a ty zaraz ze to miejsce potepionych
Nie przecze ze w Szeolu tez jest Miejsce dla poteionych jednak nie znaczy ze to jest ten sam pokój cela czy jak chcesz to nazwac.To tylko znaczy ze Szeol był dla zmarłych bo jeszcze nie było ODKUPIENIA nie było OFIARY.
Przeciez czytasz ze Jahszuah zabrał klucze smierci i piekła ....
Zatem cos sie ZMIENIŁO ,tak ?
Teraz Szeol jest jak był ale ci co Umieraja w Jahszuah nie ida do Szeolu .

.. Zstąpię do syna mego z żałości do otchłani (szeolu)" (1 Mojż. 37, 35 JW).

Skad Jakub wiedział ze tam w SZEOLU jest jego syn Józef ? wiedział ze tam jest i jest świadomy i
kiedy do niego przyjdzie bedzie tego świadomy ze widzi syna ?

Jakich jeszcze dowodów potrzebujecie - szukaj dalej ..
bo ten wers mówi ze ci co opscili ciało nadal Dusza zachowała świadomosc tego kim jest co ma a co straciła.


Oliwko przykro mi ale ... nie czytasz mnie :yes:

Napisałaś ;
"Szeol ,miejsce dla tych co nie osiagneli Celu Wiary - "
Czyli dla tych potępionych . Ja to tak rozumiem

Ja nigdzie nie napisałem że szeol to miejsce dla potępionych wręcz przeciwnie Podałem wersety że idą tam wszyscy bo to miejsce spoczynku.

Szeol to miejsce gdzie spoczywaja ciała One tam jak nazywa Biblia spią odpoczywają i nie mają żadnej świadomości Niestety tego podważyc nie można bo tak uczy Biblia

Z kąd Jakub widział że w szeolu jest jego syn Józef ? To proste Wszyscy tam idą i nigdzie w Biblii nie przeczytałem że będzie tam Jakub widział swego syna. Jakub saśnie z ojcami swymi i będzie oczekiwał jak wszyscy przyjścia Jezusa po swój lud. [/b]


Karol
Posty: 1174
Rejestracja: 06 kwie 2014, 11:35
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Karol » 10 lip 2014, 14:56

Oliwka pisze:
Teraz Szeol jest jak był ale ci co Umieraja w Jahszuah nie ida do Szeolu .



Ci co umierają w Jezusie gdzie idą ? Podaj jakiś werset lepiej więcej będzie prościej


Karol
Posty: 1174
Rejestracja: 06 kwie 2014, 11:35
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Karol » 10 lip 2014, 15:00

Oliwka pisze:
Wiem ze sa Dusze pod Ołtarzem ? i wołaja Kiedy nas pomścisz ?!


Czy chodzi Tobie o wersety z Objawienia ?


Awatar użytkownika
Oliwka
Posty: 909
Rejestracja: 04 maja 2012, 13:12
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Oliwka » 10 lip 2014, 17:43

No tak ,przeciez sa to Dusze tych którzy juz 'zasneli' którzy nie sa juz na tej Ziemi a jednak sa świadomi tego co sie z nimi stało kto im to zrobił i domagaja sie zadośćuczynienia .


Ps 52:10 " Ja jestem jak oliwka zielona w domu Bożym;Zaufałem łasce Bożej na wieki wieków."

http://biblia.phorum.pl/viewtopic.php?f=12&t=24

NACHASZ Eden

http://biblia.phorum.pl/viewtopic.php?f ... =Telegonia
Awatar użytkownika
Oliwka
Posty: 909
Rejestracja: 04 maja 2012, 13:12
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Oliwka » 10 lip 2014, 18:19

Oliwko przykro mi ale ... nie czytasz mnie :yes:

Napisałaś ;
"Szeol ,miejsce dla tych co nie osiagneli Celu Wiary - "
Czyli dla tych potępionych . Ja to tak rozumiem

Ja nigdzie nie napisałem że szeol to miejsce dla potępionych wręcz przeciwnie Podałem wersety że idą tam wszyscy bo to miejsce spoczynku.

Szeol to miejsce gdzie spoczywaja ciała One tam jak nazywa Biblia spią odpoczywają i nie mają żadnej świadomości Niestety tego podważyc nie można bo tak uczy Biblia

Dlaczego nie odrzucisz tego co ci denominacja zaprogramowała ?
Dlaczego nie maja świadomosci sa nieprzytomni sa w koma ?
Jasne miejsce odpoczynku dla jednych tak i czekaja na WYKONAŁO SIE"
Ale jest tam przestrzen o której sie mówi ze jest Dnem Otchłani.

Z kąd Jakub widział że w szeolu jest jego syn Józef ?
To proste Wszyscy tam idą i nigdzie w Biblii nie przeczytałem że będzie tam Jakub widział swego syna. Jakub saśnie z ojcami swymi i będzie oczekiwał jak wszyscy przyjścia Jezusa po swój lud. [/b]

Alez proste pewneie Józef z hitlerem i faraon i wszyscy którzy walczyli mieczem i
Lucyfer o któym powiedziano ze został strącony do SZEOLU na samo Dno przepasci
Cały misz masz bigos jak sie patrzy :-D


Ps 52:10 " Ja jestem jak oliwka zielona w domu Bożym;Zaufałem łasce Bożej na wieki wieków."

http://biblia.phorum.pl/viewtopic.php?f=12&t=24

NACHASZ Eden

http://biblia.phorum.pl/viewtopic.php?f ... =Telegonia
Karol
Posty: 1174
Rejestracja: 06 kwie 2014, 11:35
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Karol » 12 lip 2014, 21:08

Oliwka pisze:No tak ,przeciez sa to Dusze tych którzy juz 'zasneli' którzy nie sa juz na tej Ziemi a jednak sa świadomi tego co sie z nimi stało kto im to zrobił i domagaja sie zadośćuczynienia .


Rozumiem Twoje poznanie Oliwko. Niepasuje mi jednak to do kilku spraw.
Jeżeli Biblia śmierć nazywa snem stanem milczenia i nieświadomości to zaczyna sobie nagle przeczyć w Objawieniu Jana .
Dla mnie Biblia sobie nie zaprzecza.

Zacytuje Twoje słowa;
"Wiem ze sa Dusze pod Ołtarzem ? i wołaja Kiedy nas pomścisz ?!
a to znaczy ze sa ŚWIADOME tego co sie dzieje tego co im zrobiono i tego co powinno sie wykonac.
Nie ma ze sobie śpią .
Jesli odpoczywaja to jakos inaczej niz myslimy .
po tamtej stronie jest swiadomosc ."

Zaczne od końca.
Jeżeli uważasz że po tamtej stronie jest świadomość to nie zgadza się to z Biblią Pisałem o tum podając wersety.
Jeżeli piszesz "Nie ma że sobie śpią " czyli uważasz że nie śpią czyli też nie zgadzasz się z tym co mówi Biblia Podałem wersety.

Teraz najważniejsze.
Czy uważasz że Apokalipsa to księga która opisuje literalne sceny i rzeczy ?
Apokalipsa to wspaniała księga i podam przykład.
Czy uważasz że w niebie stoi prawdziwy ołtarz ? Podpowiem że ten ołtarz mówi .
Czy wyobrażasz sobie kadzielnicę wypełnioną modlitwami świętych lub że spadnie na ziemię ?

Na koniec napiszę to co napisałaś w innym liście do mnie
Denominacja mnie nie zaprogramowała Wstrzykłem sobie antidotum gdyby było inaczej był bym do dziś w jednej ze społeczności a moich problemów z wyjaśnieniem Biblii nie szukałem wśród ludzi lecz czekałem na odpowiedź w modlitwach Napewno moje poznanie jest szczątkowe i może nie wiem dokładnie wszystkiego jak należy ale to co teraz powiedziało do mnie Słowo Boże komponuje się z całością nauczania proroków Biblijnych i Jezusa.

Tak , masz rację Józef, Hitler, święci i mordercy śpią w prochu ziemi oczekując na przyjście Chrystusa Kiedy przyjdzie Chrystus ci co żyją nie wyprzedzą tych co umarli w Chrystusie Zostaną zabrani najpierw ci którzy śpią w Chrystusie a potem ci którzy pozostaną przy życiu Biblia bardzo wyraźnie i prosto o tym mówi

1 List do Tesaloniczan 4.14-17, „Albowiem jak wierzymy, że Jezus umarł i zmartwychwstał, tak też wierzymy, że Bóg przez Jezusa przywiedzie z nim tych, którzy zasnęli. A to wam mówimy na podstawie Słowa Pana, że my, którzy pozostaniemy przy życiu aż do przyjścia Pana, nie wyprzedzimy tych, którzy zasnęli. Gdyż sam Pan na dany rozkaz, na głos archanioła i trąby Bożej zstąpi z nieba; wtedy najpierw powstaną ci, którzy umarli w Chrystusie. Potem my, którzy pozostaniemy przy życiu, razem z nimi porwani będziemy w obłokach w powietrze, na spotkanie Pana; i tak zawsze będziemy z Panem.”

Ale to nie koniec.... o tym chyba wiesz. potem po dluuuugim czasie będzie kolejne zmartwychwstanie ale kogo ? Niesprawiedliwi osiągną swój cel - karę

Pozdrawiam


Awatar użytkownika
Oliwka
Posty: 909
Rejestracja: 04 maja 2012, 13:12
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

sen ,śmierc

Postautor: Oliwka » 13 lip 2014, 15:53

[quote="Karol"

Rozumiem Twoje poznanie Oliwko. Niepasuje mi jednak to do kilku spraw.
Jeżeli Biblia śmierć nazywa snem stanem milczenia i nieświadomości to zaczyna sobie nagle przeczyć w Objawieniu Jana .
Dla mnie Biblia sobie nie zaprzecza.

Zaczne od końca.
Jeżeli uważasz że po tamtej stronie jest świadomość to nie zgadza się to z Biblią Pisałem o tum podając wersety.
Jeżeli piszesz "Nie ma że sobie śpią " czyli uważasz że nie śpią czyli też nie zgadzasz się z tym co mówi Biblia Podałem wersety.

Zgadza sie zgadza ,ale nauczono inaczej a raczej wszczepiono takie nauki co jak widac wielu to rozpowszechnia.
Czytamy ta sama biblie ale mamy innych nauczycieli.
Teraz najważniejsze.
Czy uważasz że Apokalipsa to księga która opisuje literalne sceny i rzeczy ?
Apokalipsa to wspaniała księga i podam przykład.
Czy uważasz że w niebie stoi prawdziwy ołtarz ? Podpowiem że ten ołtarz mówi .
Czy wyobrażasz sobie kadzielnicę wypełnioną modlitwami świętych lub że spadnie na ziemię ?

Opisuje co opisuje i to sie wypełnia i wypełni prosze cie nie zagaduj mnie w tak naiwny sposób .
Tak Tam stoi NAJPRAWDZIWSZY OŁTARZ , Tam jest bardziej realne niz tu bo to co tu wszystko przeminie Tam sie OSTOI.
Te modlitwy spadają ...

Na koniec napiszę to co napisałaś w innym liście do mnie
Denominacja mnie nie zaprogramowała Wstrzykłem sobie antidotum gdyby było inaczej był bym do dziś w jednej ze społeczności a moich problemów z wyjaśnieniem Biblii nie szukałem wśród ludzi lecz czekałem na odpowiedź w modlitwach Napewno moje poznanie jest szczątkowe i może nie wiem dokładnie wszystkiego jak należy ale to co teraz powiedziało do mnie Słowo Boże komponuje się z całością nauczania proroków Biblijnych i Jezusa.

Nie wystarczy wyjsc bo wyjście to pozostawienie za soba to wszystko co nauczali
Wielu wychodzi ale ciągna za soba cały bagarz mentalności co widac chociazby na tym forum PODZIELONYM bo chca sie odgrodzic od wplywów denominacyjnych nie chca
by to co im wpojono zmieszało sie z innymi wpływami.


Tak , masz rację Józef, Hitler, święci i mordercy śpią w prochu ziemi oczekując na przyjście Chrystusa Kiedy przyjdzie Chrystus ci co żyją nie wyprzedzą tych co umarli w Chrystusie Zostaną zabrani najpierw ci którzy śpią w Chrystusie a potem ci którzy pozostaną przy życiu Biblia bardzo wyraźnie i prosto o tym mówi

super , to znaczy ze ci panowie bestie teraz odpoczywają ?
No tak po cóz mieliby sie męczyc czym ,prawda swoje zrobili i nalezy im sie zasłuzony odpoczynek ?
Tu sie tez za bardzo nie meczeli mordowali w białych rękawiczkach a teraz soia z tymi ktorych zakatowali :O


1 List do Tesaloniczan 4.14-17, „Albowiem jak wierzymy, że Jezus umarł i zmartwychwstał, tak też wierzymy, że Bóg przez Jezusa przywiedzie z nim tych, którzy zasnęli. A to wam mówimy na podstawie Słowa Pana, że my, którzy pozostaniemy przy życiu aż do przyjścia Pana, nie wyprzedzimy tych, którzy zasnęli. Gdyż sam Pan na dany rozkaz, na głos archanioła i trąby Bożej zstąpi z nieba; wtedy najpierw powstaną ci, którzy umarli w Chrystusie. Potem my, którzy pozostaniemy przy życiu, razem z nimi porwani będziemy w obłokach w powietrze, na spotkanie Pana; i tak zawsze będziemy z Panem.”

I cóz ci tu pasuje lub przeszkadza raz masz ze zasneli a innym ze umarli w Mesjaszu .
Ci co sa W Nim tez nic nie wiedza nie czuja sa nieświadomi ?
Powiedz Karolu kiedy ty spisz kto w tobie nie spi kto czuwa ze słyszysz np dzwonek ?



Ale to nie koniec.... o tym chyba wiesz. potem po dluuuugim czasie będzie kolejne zmartwychwstanie ale kogo ?
Niesprawiedliwi osiągną swój cel - karę

Pozdrawiam

No obudza sie ci co odpoczywaja przerwan zostanie ich odpoczynek a tak miło było .

Karolu powiedz co znaczą słowa
Ty który Śpisz Obudź sie i powstań z UMARŁYCH a zajaśnieje ci Mesjasza.

O jakim uśpieniu tu mowa .
Moze nie koniecznie trzeba znalesc sie w trumnie zeby powiedziec - on zasnał nie umarł.
A co znaczy ze panny zasneły ?


:)


[/quote]


Ps 52:10 " Ja jestem jak oliwka zielona w domu Bożym;Zaufałem łasce Bożej na wieki wieków."

http://biblia.phorum.pl/viewtopic.php?f=12&t=24

NACHASZ Eden

http://biblia.phorum.pl/viewtopic.php?f ... =Telegonia
Karol
Posty: 1174
Rejestracja: 06 kwie 2014, 11:35
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: sen ,śmierc

Postautor: Karol » 13 lip 2014, 17:46

Oliwka pisze:Czytamy ta sama biblie ale mamy innych nauczycieli.

Ja mam jednego Duch Swięty który wprowadza w poznanie.

Oliwka pisze:Opisuje co opisuje i to sie wypełnia i wypełni prosze cie nie zagaduj mnie w tak naiwny sposób .
Tak Tam stoi NAJPRAWDZIWSZY OŁTARZ , Tam jest bardziej realne niz tu bo to co tu wszystko przeminie Tam sie OSTOI.
Te modlitwy spadają ...


To nie jest odpowiedź ze Apokalipsa opisuje co opisuje i w zaden naiwny sposób Cię nie zagaduję poprostu zadaje pytanie
W Apokalipsie pisze że ten ołtarz mówi ? Ciekawe prawda ? Jest to oczywiście wszystko literalne prawda ?
Te modlitwy spadają wraz ze złotą kadzielnicą ? Napisz w kogo ta złota kadzielnica ma uderzyć i jakie to ma być wypełnienie czego wypełnienie.
Jeżeli Apokalipsa Jana "opisuje co opisuje" to powiedz mi czy w niebie stoi siedem świeczników literalnych gdzie przechadza się Jezus. ? Czy te świeczniki oświetlają niebo ?

Oliwka pisze:super , to znaczy ze ci panowie bestie teraz odpoczywają ?
No tak po cóz mieliby sie męczyc czym ,prawda swoje zrobili i nalezy im sie zasłuzony odpoczynek ?
Tu sie tez za bardzo nie meczeli mordowali w białych rękawiczkach a teraz soia z tymi ktorych zakatowali :O


Każdy kto umiera zasypia w prochu ziemi.
Umarli nic nie wiedzą co się dzieje pod słońcem Nie ważne czy to był grzesznik czy człowiek idący za Chrystusem Każdy z nich dostanie to na co zasługuje w swoim czasie
Kiedy kładziesz się spać zamykasz oczy zasypiasz i nagle budzisz się Nie odczówasz że minęlo kilka godzin dla Ciebie to ułamek sekundy.

Oliwka pisze:1 List do Tesaloniczan 4.14-17, „Albowiem jak wierzymy, że Jezus umarł i zmartwychwstał, tak też wierzymy, że Bóg przez Jezusa przywiedzie z nim tych, którzy zasnęli. A to wam mówimy na podstawie Słowa Pana, że my, którzy pozostaniemy przy życiu aż do przyjścia Pana, nie wyprzedzimy tych, którzy zasnęli. Gdyż sam Pan na dany rozkaz, na głos archanioła i trąby Bożej zstąpi z nieba; wtedy najpierw powstaną ci, którzy umarli w Chrystusie. Potem my, którzy pozostaniemy przy życiu, razem z nimi porwani będziemy w obłokach w powietrze, na spotkanie Pana; i tak zawsze będziemy z Panem.”

I cóz ci tu pasuje lub przeszkadza raz masz ze zasneli a innym ze umarli w Mesjaszu .
Ci co sa W Nim tez nic nie wiedza nie czuja sa nieświadomi ?
Powiedz Karolu kiedy ty spisz kto w tobie nie spi kto czuwa ze słyszysz np dzwonek ?


Ten werset jest wspaniały i wyrażnie mówi o tych którzy zasnęli w Chrystusie którzy umarli bo przecież jak już wiesz ten kto umiera zasypia w prochu ziemi i nie chwali Boga bo nie wie co dzieje się pod słońcem jego myśli miłość zamysły znikają Pisałem już o tym podawając słowa Biblii.
Ten werset też wyrażnie odpowiada Tobie na zadane mi pytanie
Ci którzy umarli ( zasnęli ) w Chrystusie sto czy dwieście lat temu przy przyjściu Jezusa po swój lud powstaną najpierw usłyszawszy głos trąby Bożej i archanioła a potem ci którzy są przy życiu i żyją w zgodzie z nakazami Jezusa Oni wszyscy zostaną porwani na obłokach na spotkanie z Panem.
Kiedy śpię i słyszę dzwonek to się budzę a wiesz dla czego ? Bo jest głośny :thumbup:
Ten kto umiera jego dech życia idzie do Boga a ja jak śpię to dech jest we mnie poprostu żyję

Oliwka pisze:
Karolu powiedz co znaczą słowa
Ty który Śpisz Obudź sie i powstań z UMARŁYCH a zajaśnieje ci Mesjasza.

O jakim uśpieniu tu mowa .
Moze nie koniecznie trzeba znalesc sie w trumnie zeby powiedziec - on zasnał nie umarł.
A co znaczy ze panny zasneły ?


W Biblii sen nie oznacza tylko i wyłącznie śmierci.
Ta przypowieść o pannach jest tego dowodem


7adwent
Posty: 163
Rejestracja: 09 mar 2011, 12:54
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: 7adwent » 01 wrz 2014, 14:36

Zwracam uwagę, że sen panien z przypowieści o pannach mądrych i głupich nie nie ma nic wspólnego ze snem śmierci człowieka. Jest to po prostu obrazowa ilustracja stanu stagnacji całego kościoła przed powrotem Jezusa. Jezus mówi, że zasnęły Panny mądre i głupie. Tu nie ma mowy o śmierci, ale jest to przypowieść i ona ma swoje prawa i zasady interpretacyjne.

Oliwko zatem dalej ponawiam pytanie gdzie biblia mówi o tym, że człowiek posiada nieśmiertelną dusze, która świadomie egzystuje po śmierci?


Gdyż nie mam upodobania w śmierci grzesznika, mówi Wszechmocny Pan. Nawróćcie się, a żyć będziecie! Ezechiel 18:32



Pan nie zwleka z dotrzymaniem obietnicy, chociaż niektórzy uważają, że zwleka, lecz okazuje Cierpliwość względem was, bo nie chce by ktokolwiek zginął, lecz chce aby wszyscy przyszli do upamiętania" 2 Piotra 3:9



A Duch i oblubienica mówią przyjdź, a kto słyszy niech powie przyjdź, a ten kto pragnie niech przychodzi, a kto chce niech darmo weźmie wodę żywota. Obj. Jana 22:17
konto skasowane
Posty: 6434
Rejestracja: 01 paź 2012, 13:37
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Trójmiasto
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: konto skasowane » 01 wrz 2014, 14:40

A ja zwracam uwagę, że w tym dziale się tylko witamy. Załóżcie sobie temat i tam ciągnijcie rozmowę.


.

Wróć do „Przedstaw się”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości